X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Działalność Związku Towarzystw Gimnastycznych "Sokół"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 08:38
W audycji "Rodzina od Kuchni" rozmowa o Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół", jego roli w rozbudzaniu świadomości narodowej jeszcze pod zaborami, odrodzeniu "Sokoła" po upadku komunizmu i działalności Towarzystwa wspierającego tradycję, rodzinę i patriotyzm. O tych wszystkich kwestiach opowiedział Zbigniew Okorski, honorowy prezes Związku Towarzystw Gimnastycznych "Sokół".
Audio
Ósmy ogólnopolski zlot Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Katowicach zorganizowany w 70 rocznicę utworzenia sokolstwa polskiego i 15 rocznicę powrotu Śląska do Macierzy Polskiej
Ósmy ogólnopolski zlot Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Katowicach zorganizowany w 70 rocznicę utworzenia sokolstwa polskiego i 15 rocznicę powrotu Śląska do Macierzy PolskiejFoto: nac.gov.pl

W ubiegłym roku obchodzono 150-lecie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Jak przyznał Zbigniew Okorski, już od samego początku swego istnienia odgrywało ono istotną rolę stając się jedną z istotniejszych organizacji, które brały udział w procesie unaradawiania mieszkańców Rzeczypospolitej.

"Sokół" to także najstarsze polskie towarzystwo sportowe. Jego członkowie przyczynili się m.in. do popularyzacji gimnastyki w społeczeństwie polskim i powstania wielu klubów sportowych. Organizację tworzyły bardzo często całe rodziny o nastawieniu patriotycznym.

Nie zabrakło również rozmowy o rodzinie Okorskich i jej losach w dziejach Rzeczypospolitej.

Audycję "Rodzina od Kuchni" prowadził Marcin Bąk.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------

Data emisji: 24.11.18

Godzina emisji: 08.06

Czytaj także

Ojcostwo – wyobrażenie a rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 09:33
Zakładając rodzinę wiele osób posiada wyobrażenia tego, jak będzie wyglądało ojcostwo lub macierzyństwo. Jednak codzienne życie często weryfikuje te wizje. Na temat swoich doświadczeń w audycji „Rodzina od Kuchni” mówił Mikołaj Foks, ojciec trójki dzieci, a także autor warsztatów „Misja Tata”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodziny narodu polskiego w XIX i XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 20:41
Naród nie powstaje doraźnie, kształtuje się w procesie. Jak wykuwała się polska tożsamość narodowa? Gościem Polskiego Radia 24 był Rafał Łętocha, historyk idei i politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń