X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rybińska o nowym rządzie w Niemczech: nie spodziewam się propolskiej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 18:37
- Podkreślam, że tylko Armin Laschet (szef CDU - red.) przyjechał do Polski w czasie kampanii wyborczej, pozostali kandydaci o Polsce nie mówili, nie pojawiała się w ich programach. W związku z tym nie wiemy jaką politykę nowa koalicja w Niemczech będzie prowadziła  - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Aleksandra Rybińska z tygodnika "Sieci".
Angela Merkel i Mateusz Morawiecki
Angela Merkel i Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRP

Dokładnie tydzień po wyborach do niemieckiego Bundestagu rozpoczęły się rozmowy sondażowe między SPD, Zielonymi i FDP w sprawie sformowania przyszłego rządu. Potem Zieloni i liberałowie zamierzają rozmawiać z chadekami o możliwościach zawarcia tak zwanej "koalicji jamajskiej". Zdaniem mediów, ten drugi scenariusz jest jednak mało prawdopodobny. Czy któryś wariant koalicyjny byłby korzystny dla polsko-niemieckich stosunków?

ZOBACZ TAKŻE
niemcy polityka wybory 1200.jpg
Kto uformuje rząd w Niemczech? "Rola FDP i Zielonych będzie kluczowa"

Według Aleksandry Rybińskiej, nie należy spodziewać się "bardziej przychylnej polityki wobec Polski". - Nie było w tej kampanii mowy o nowym otwarciu w relacjach z Warszawą. A retorycznie może być nawet ostrzej, ponieważ zarówno liberałowie - FDP, jak i Zieloni, mocno w Bundestagu popierali ostry kurs wobec Polski - stwierdziła publicystka.


Posłuchaj
23:10 Rybińska 2.mp3 Aleksandra Rybińska o scenie politycznej Niemiec po wyborach (Polskie Radio 24/Przekładaniec Jachowicza)

Czytaj także:

- Podkreślam, że tylko Armin Laschet (szef CDU - red.) przyjechał do Polski, pozostali kandydaci o Polsce nie mówili, nie pojawiała się w ich programach. W związku z tym nie wiemy jaką politykę nowa koalicja w Niemczech będzie prowadziła  - zauważyła gość PR24.

- Nie spodziewałabym się więc jakiegoś nowego kursu, przyjaznego wobec obecnego rządu w Warszawie, który zawadza również socjaldemokratom - podsumowała dziennikarka tygodnika "Sieci".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja Przekładaniec Jachowicza

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Gość: Aleksandra Rybińska (wPolityce.pl, "Sieci")

Data emisji: 3.10.2021

Godz. emisji: 17.35

ms, PR24, IAR

Czytaj także

"Nie reprezentuje dobrze niemieckiego społeczeństwa". "Die Zeit" o liczbie kobiet w nowym parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 16:59
W nowym parlamencie Niemiec zasiądzie 735 deputowanych, czyli o 26 więcej niż w poprzednim. 30 proc. z nich ma poniżej 40 lat (wobec 15 proc. w poprzednim), a 34 proc. wybranych to kobiety. "Jeśli chodzi o udział kobiet, Bundestag nie reprezentuje dobrze niemieckiego społeczeństwa" - pisze tygodnik "Die Zeit".
rozwiń zwiń