X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Moskal: priorytetem rządu Zjednoczonej Prawicy jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 18:42
- Sytuacja koczujących po stronie białoruskiej ludzi nie ma nic wspólnego z brakiem humanitaryzmu, o którym mówi opozycja. My strzeżemy granicy Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef gabinetu politycznego Jarosława Kaczyńskiego i szef młodzieżówki PiS. 
Michał Moskal
Michał MoskalFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kilkudziesięcioosobowa grupa nielegalnych imigrantów od kilkunastu dni koczuje w pobliżu podlaskiej wsi Usnarz Górny na granicy polsko-białoruskiej. Osoby te znajdują się na terenie kontrolowanym przez stronę białoruską. Większość z nich to przybysze z Bliskiego Wschodu.

- W przestrzeni publicznej pojawiły się sugestie, że ta grupa ludzi znajduje się na polskiej granicy, tak nie jest, one są na terytorium Białorusi. Stanowisko polskiego rządu jest słuszne i jasne: nie zostaną wpuszczone osoby, które nielegalnie chcą wejść na terytorium Polski - powiedział gość PR24.

"Priorytetem bezpieczeństwo"

migranci FORUM 1200 (1).jpg
Rotacja migrantów. Białoruscy pogranicznicy dostarczają nie tylko ludzi i żywność, ale też... papierosy

Straż Graniczna poinformowała, że po stronie białoruskiej na wysokości wsi Usnarz Górny znajduje się obecnie grupa 24 osób. Dwudziestu mężczyzn i 4 kobiety. Nie ma wśród nich dzieci. Część osób została zabrana przez stronę białoruską a kilka nowych dowiezionych. Strona białoruska kilkukrotnie dostarczała dziś grupie żywność, napoje i papierosy.

- Priorytetem dla rządu Zjednoczonej Prawicy jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Polski. Wątek białoruski natomiast oraz narracja liberalnych mediów i części opozycji to gra w teatrze, który organizuje strona białoruska i to jej prowokacja. Oczekuję więc, że opozycja zachowa się odpowiedzialnie - mówił Michał Moskal.

Świadome działanie 

Od początku sierpnia odnotowano ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. Straż Graniczna zapobiegła takim próbom w przypadku ponad 1300 osób, a około 750 cudzoziemców zostało zatrzymanych i osadzonych w zamkniętych ośrodkach dla uchodźców prowadzonych przez SG.

Polskie władze oceniają, że obecność imigrantów to wynik świadomego działania białoruskich władz, które w ten sposób chcą destabilizować sytuację w krajach UE. O sytuacji na granicach z Białorusią rozmawiali premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.


Posłuchaj
22:33 PR24_mp3 2021_08_22-17-35-21.mp3 M. Moskal o sytuacji koczujących po stronie białoruskiej ("Przekładaniec Jachowicza")

***

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Michał Moskal (szef gabinetu politycznego Jarosława Kaczyńskiego i szef młodzieżówki PiS)

Data emisji: 22.08.2021

Godzina: 17:35 

Czytaj także

Kożuszek: podstawą działania dobrze funkcjonującego państwa jest bezpieczna granica

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 19:36
- Opozycja powinna się zastanowić nad tym, czy rząd wiedząc o prowokacji Aleksandra Łukaszenki przy granicy z Polską, zrobił wszystko żeby nas zabezpieczyć - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem programu był też Krzysztof Bałękowski z "Super Expressu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To Polska, a nie Białoruś będzie musiała zająć się sprawą". Ewa Marciniak o osobach koczujących na granicy

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 12:30
- Sytuacja z koczującymi przy polskiej granicy z Białorusią musi zostać rozwiązana w miarę szybko, póki nie zmienią się warunki pogodowe - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń