X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbliża się pierwsza rocznica śmierci Kornela Morawieckiego. "Najważniejsza była dla niego Polska"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 18:11
- Kornel był niezwykle wrażliwy na niesprawiedliwość, krzywdę i niedolę ludzką. Uważał, że świat, w którym żyjemy, cały czas należy poprawiać, by zostawić go po sobie lepszym. Niemal nieustannie mówił o solidaryzmie, o wspólnocie - powiedział Albert Łyjak, red. nacz. "Gazety Obywatelskiej im. Kornela Morawieckiego".
Kornel Morawiecki
Kornel MorawieckiFoto: Fotokon/ Shutterstock

30 września 2019 roku zmarł Kornel Morawiecki. Przy tej okazji na antenie Polskiego Radia 24 Albert Łyjak wspominał postać zasłużonego polskiego polityka, działacza opozycji antykomunistycznej. Rozmówca Jerzego Jachowicza podkreślił, że był to człowiek niezwykle wrażliwy na niesprawiedliwość, krzywdę i niedolę ludzką.

East News Kornel Morawiecki 1200.jpg
"Kornel Morawiecki zawsze szukał porozumienia". Solidarność Walcząca odpowiada na słowa Bogdana Lisa

- Był również osobą bardzo spokojną i skoncentrowaną. Najważniejsza była dla niego Polska. Uważał, że świat, w którym żyjemy, cały czas należy poprawiać, by zostawić go po sobie lepszym. Nie był jednak rewolucjonistą, opowiadał się za ewolucją. Niemal nieustannie mówił o solidaryzmie, o wspólnocie, że człowiek nie żyje jedynie dla siebie, ale też dla innych, dla narodu - zaznaczył Łyjak.

Posłuchaj
20:38 PR24_MPLS 2020_09_27-17-07-29.mp3 Wspomnienie Alberta Łyjaka o Kornelu Morawickim ("Przekładaniec Jachowicza")

"Te słowa miał wyryte w duszy"

Jak podkreślał Kornel Morawiecki, tuż przed śmiercią, rząd, na którego czele stoi jego syn, realizuje właśnie te postulaty, program solidarnościowy. - Wspierał mocno kierunek, jaki obrała obecna władza - dodał dziennikarz.  

Albert Łyjak przypomniał, że Kornel Morawiecki nosił breloczek z cytatem ze św. Augustyna "dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą". Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że te słowa miał wyryte w duszy.

lekarz serce 1200.jpg
Choroby serca. Podczas leczenia ważny jest styl życia

----------------------------

Ponadto gościem audycji "Przekładaniec Jachowicza" był również prof. Adam Witkowski, szef Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który w związku z obchodzonym w tym roku 27 września Światowym Dniem Serca mówił o problemach i wyzwaniach stojących przed kardiologią.

Posłuchaj
22:31 PR24_MPLS 2020_09_27-17-35-42.mp3 Prof. Adam Witkowski o sytuacji polskiej kardiologii ("Przekładaniec Jachowicza")

* * *

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Goście: Albert Łyjak, red. nacz. "Gazety Obywatelskiej" oraz prof. Adam Witkowski, szef Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Data emisji: 27.09.2020
Godzina emisji: 17.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ratownik medyczny - kim jest, jak nim zostać, jakie ma kompetencje

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 11:20
Ratownik medyczny to osoba wykonująca zawód medyczny, posiadająca wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej, w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był realistą wyższego rzędu". Wspomnienie o Kornelu Morawieckim

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 10:59
- Kornel Morawiecki usiłował przywrócić właściwe miary światu polskiej polityki. Nie ma powodu, by nazywać go marzycielem. Tym bardziej, że jego działalność okazała się skuteczna - mówił publicysta i poeta Maciej Mazurek. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również  dr Wojciech Myślecki (były opozycjonista i  przyjaciel Kornela Morawieckiego) oraz Małgorzata Zwiercan (Wolni i Solidarni).
rozwiń zwiń