X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To nie ma nic wspólnego z demokracją". Latos o protestach środowisk LGBT

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 18:00
- Spokojna reakcja policji pokazuje, że w Polsce mamy do czynienia, i z demokracją, i z szacunkiem dla tych, którzy protestują z tego czy innego powodu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos.
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

W związku z aresztem dla Michała Sz. - przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. "Margot" - w piątek przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. Protestujący przeszli na Krakowskie Przedmieście, gdzie doszło do starć z policją - zaatakowany został m.in. radiowóz. Policja zatrzymała łącznie 48 osób. W niedzielę wszyscy zatrzymani opuścili komendy. Usłyszeli zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku.

Michał Sz. podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. 

"Mam nadzieję, że do takich incydentów nie będzie więcej dochodzić"

W audycji "Przekładaniec Jachowicza" poseł Tomasz Latos stwierdził, że "na wydarzenia z ulic Warszawy patrzy z niepokojem i smutkiem".


LGBT Krakowskie PAP-1200.jpg
"Próba niedopuszczalnego nacisku". Wiceminister sprawiedliwości o żądaniu uwolnienia "Margot"

- Ludzie, którzy swoje poglądy wyrażają w różny sposób, w różnych miejscach, ale jeżeli to jest związane z niszczeniem mienia i łamaniem prawa, to nie ma to nic wspólnego z demokracją - powiedział poseł PiS. - Uważam, że osoby, które w taki sposób protestowały, szkodzą same sobie, a także swojemu środowisku. To mnie nie martwi, bo ludzie tym bardziej będę mogli ocenić, co sądzić o takich osobach, ale szkodzi to ładowi społecznemu. Mam nadzieję, ze do takich incydentów nie będzie więcej dochodzić - dodał.

"Policja zachowuje się wyjątkowo łagodnie"

Gość PR24 przypomniał też o tym, że "za czasów koalicji PO-PSL strzelano gumowymi kulami i dochodziło do pobić demonstrantów". Mówił także o prowokacjach wobec protestujących, o których opinia publiczna dowiedziała się dzięki nagraniom z restauracji "Sowa i Przyjaciele".


Posłuchaj
23:13 LATOS.mp3 09.08.2020 Tomasz Latos: Spokojna reakcja policji pokazuje, że w Polsce mamy do czynienia, i z demokracją, i z szacunkiem dla tych, którzy protestują z tego czy innego powodu. (Przekładaniec Jachowicz/ PR24)

 

- Ktoś mógłby powiedzieć, że policja zachowuje się wyjątkowo łagodnie patrząc na sprawę przez pryzmat nie tylko rządów naszych poprzedników, ale także przez pryzmat tego, co dzieje się w wielu krajach europejskich - kontynuowała swoją wypowiedź Tomasz Latos.

***

Gościem audycji "Przekładaniec Jachowicza" był także Adrian Markowski, wydawca (Prószyński i S-ka).

Posłuchaj

22:19 MARKOWSKI.mp3 09.08. Adrian Markowski o książce Andrzeja Zielińskiego "Wielkie miłości, romanse, zazdrości. Niezwykli mężczyźni, piękne kobiety i największe skandale w historii Polski". (Przekładaniec Jachowicz/ PR24)

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"

Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: Tomasz Latos
Data emisji: 09.08.2020
Godzina emisji: 17.33

Polskie Radio 24/

Czytaj także

Paweł Sałek: rewolucja kulturowa przybiera coraz ostrzejsze formy, trzeba jej postawić tamę

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 12:58
- Polska jest ostatnią wyspą wolności związaną z autentyczną tolerancją. U nas każdy może swobodnie protestować w granicach prawa. Natomiast to, co dzieje się na ulicach Warszawy jest próbą łamania prawa - mówił w Polskim Radiu 24 minister Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próba niedopuszczalnego nacisku". Wiceminister sprawiedliwości o żądaniu uwolnienia "Margot"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 16:15
- Od kogo komisarz praw człowieka Rady Europy żąda uwolnienia "Margot"? Politycy mają wypuścić tę osobę? W Polsce obowiązuje trójpodział władzy, trzecią władzę stanowią niezależne sądy, a sędziowie są niezawiśli. To jest fundament demokracji - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy do czynienia z natrętną propagandą". Publicysta o działalności środowisk LGBT

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 15:05
- W Niemczech dopiero w 2001 r. zalegalizowano związki partnerskie i posypała się lawina. Gdyby nie sojusz wyborczy, nie doszłoby tam do takich zmian. Tak jak wcześniej u naszych zachodnich sąsiadów, mamy teraz natrętną propagandę środowisk LGBT - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński, publicysta "Sieci".
rozwiń zwiń