X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kanthak: wybór I Prezesa Sądu Najwyższego to wyłączne uprawnienie prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 18:00
- Z niedowierzaniem przyjmuję wypowiedzi polityków opozycji, takich jak Borys Budka, którzy próbują dyktować prezydentowi kogo ma wybrać na prezesa Sądu Najwyższego - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak.
Audio
  • Jan Kanthak o wyborze kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego i wyborach prezydenckich (Przekładaniec Jachowicza)
Jan Kanthak
Jan KanthakFoto: PR24/AK

Włodzimierz Wróbel, Małgorzata Manowska, Tomasz Demendecki, Leszek Bosek, Joanna Misztal-Konecka to kandydaci na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, których w sobotę wyłoniło zgromadzenie ogólne sędziów tego sądu. Ostatecznego wyboru na sześcioletnią kadencję na tym stanowisku dokona prezydent.

- Wybór I Prezesa Sądu Najwyższego to wyłączne uprawnienie prezydenta RP. Mówi o tym artykuł 183 konstytucji - wskazywał w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak.

twitter błażej spychalski free 1200.jpg
Wybór I prezesa SN. Błażej Spychalski: prezydent wskaże go dość szybko

"I prezes musi dostrzegać patologie w sądownictwie"

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że Zgromadzenie Ogólne, zgodnie z ustawą, przedstawia prezydentowi 5 kandydatów na I Prezesa SN. - Sędzia Wróbel dostał najwięcej głosów, ale nie oznacza to, że ma być jedynym kandydatem. Zgodnie z konstytucją prezydent ma mieć możliwość wyboru - podkreślał.

Polityk wskazywał, czym powinien wykazać się nowy Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego. - Powinien być otwarty na reformy w polskim sądownictwie - mówił.

- Nie musi popierać wszystkich argumentów Zjednoczonej Prawicy, ale powinien być otwarty na rozmowy i dostrzegać patologie, jakie trawiły polskie sądownictwo - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Gość: Jan Kanthak
Data emisji: 24.05.2020
Godzina emisji: 17.06

kstar

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda powołał sześciu nowych sędziów Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 14:35
Trzech sędziów powołanych zostało do Izby Dyscyplinarnej, dwóch - do Izby Karnej, a jeden - do Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgromadzenie sędziów ws. wyboru kandydatów na I Prezesa SN przerwało obrady

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 21:30
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego przerwało obrady. Miało na nich wybrać komisję skrutacyjna niezbędną w procesie wyłaniania pięciu kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Dwa odbyte dzisiaj głosowania nie wyłoniły członków komisji. Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN wznowi obrady jutro w południe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Starsi sędziowie usiłują wykluczyć nowych”. Sędzia o sytuacji w SN

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 18:40
– Mamy sytuację, w której starsi sędziowie usiłują wykluczyć sędziów powołanych w 2018 r. i później od możliwości wywierania wpływu na obsadę stanowiska w Sądzie Najwyższym – powiedział w TVP Info sędzia Aleksander Stępkowski, mianowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na sędziego SN. Po siedmiu godzinach sobotnich obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN przewodniczący im sędzia Kamil Zaradkiewicz ogłosił przerwę do wtorku do godz. 10.
rozwiń zwiń