X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Latos o środkach na onkologię: opozycja wykorzystuje cierpienie pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 18:11
- Po której stronie stała opozycja, kiedy tworzyli rząd PO-PSL, skoro nie przeznaczali dodatkowych środków na rzecz onkologii (…) gdzie wówczas byli, na pewno nie po stronie pacjentów - pytał w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos.
Audio
  • Tomasz Latos o środkach na onkologię (Polskie Radio 24 / Przekładaniec Jachowicza)
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy przyznającą TVP i Polskiemu Radiu 1,95 mld zł tytułem utraconych wpływów z abonamentu. Nie miałem wątpliwości, że te pieniądze są do ich funkcjonowania niezbędne – oświadczył. Za "polityczne oszustwo" uznał postulat przekazania tych środków na onkologię.

Nowotwór szpital free 1200.jpg
Nie tylko 11 mld zł na onkologię. Z inicjatywy prezydenta powstanie Fundusz Medyczny

Tomasz Latos podkreślał, że stanowisko opozycji w tej dyskusji jest nadużyciem. - Zastanawiam się po której stronie stał pan Borys Budka, Bartosz Arłukowicz, Małgorzata Kidawa Błońska w ciągu ośmiu lat rządów PO, w okresie kiedy nie przesuwano dodatkowych pieniędzy z budżetu państwa na na onkologię ani na inne cele, nie wprowadzano tego typu wysokich finansowo zadań, które mają służyć polskim pacjentom - mówił poseł.

- Prawda jest taka że w ciągu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, nawet patrząc tylko przez pryzmat onkologii, nakłady wzrosły o 40 proc., ponadto zwiększyły się prawie dwukrotnie nakłady na programy lekowe, zwiększyła się o kilkadziesiąt procent liczba leków refundowanych w onkologii. Nakłady na służbę zdrowia wzrosły o kilkadziesiąt miliardów złotych w ciągu tych pięciu lat. To są fakty, które można zweryfikować - zaznaczył.

Na Narodową Strategię Onkologiczną w najbliższych dziesięciu latach rząd ma przeznaczyć ponad 11 mld zł. - Rozmawiałem z prezydentem Andrzejem Dudą o Funduszu Medycznym; w najbliższym czasie będziemy komunikować szczegóły w tym zakresie; będą dodatkowe środki przeznaczone na onkologię - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: Tomasz Latos

Data emisji: 08.03.2020

Godzina emisji: 17.06

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: rzetelna informacja o koronawirusie pokazuje, jak ważne są media publiczne

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 01:14
- Dziś rzetelna informacja dla społeczeństwa to ważna sprawa, zwłaszcza ws. koronawirusa. To pokazuje, jak ważna jest telewizja publiczna, media publiczne - mówił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił też, że rząd w tym roku przeznaczy rekordową pulę na bardzo ważny obszar dla Polaków, czyli na onkologię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Pacan: łączenie ustawy medialnej z onkologią jest niegodne

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 15:51
- Sprawa ustawy medialnej zdominuje debatę publiczną. Łączenie jej z onkologią uważam za niegodne. Wszyscy wiemy, że nie tak to  wygląda. Opozycja stosuje chwyt "przeznaczcie pieniądze na onkologię", choć czasami przedstawia się to, że pieniądze zostały odebrane onkologii - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan (Tygodnik "Solidarność"). Gościem był również dr Bartosz Machalica z Centrum Daszyńskiego. 
rozwiń zwiń