X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Ast: cofnięcie reform sądownictwa nie wchodzi w grę

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 18:11
- Jeśli "okrąg stół" miałby wyglądać tak, jak dyskusja na Komisji Sprawiedliwości, gdzie każda propozycja rządowa jest kwestionowana, czy w Senacie, gdzie zakwestionowano praktycznie całą ustawę dyscyplinującą, nie proponując jakichkolwiek poprawek, to taka inicjatywa nie ma najmniejszego sensu - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast, przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości.
Audio
  • 02.02.2020 Marek Ast: zobowiązaliśmy się wobec wyborców w 2015 i 2019 r. do przeprowadzenia zmian w sądownictwie (Przekładaniec Jachowicza)
Marek Ast
Marek AstFoto: PR24/AK

Marek Ast podkreślał, że reforma sądownictwa w dużej mierze została wdrożona oraz zaakceptowana przez dużą część środowiska sędziowskiego. - Kwestia cofnięcia się z reformą wymiaru sprawiedliwości w ogóle nie wchodzi w grę. Dyskusyjne może być oczywiście, jakie dalsze kroki należy poczynić (..) i z całą pewnością Zjednoczona Prawica jest otwarta na głosy eksperckie oraz konstruktywne propozycje ze strony opozycji, nie ma jednak mowy o tym, żebyśmy wycofali się do punktu wyjścia, a takie jest oczekiwanie opozycji, skierowane też do prezydenta - zaznaczył.

7x24 02.02.2020 1200.jpg
Paweł Sałek: Polacy potrzebują reformy wymiaru sprawiedliwości

- Opozycja od chwili uchwalenia ustaw wprowadzających reformę polskiego sądownictwa kontestuje reformy, również z przedstawicielami części środowiska sędziowskiego. Główny postulat jest właściwie taki "aby było, tak jak było" – dodał gość audycji.

Poseł przypominał, że opozycja przez osiem lat swoich rządów nie podjęła żadnych działań w kierunku reformy wymiaru sprawiedliwości. - Zobowiązaliśmy się wobec wyborców w 2015 i 2019 r. do przeprowadzenia zmian w sądownictwie. Nasz mandat został potwierdzony. Wyraźnie mówiliśmy, że reforma wymiaru sprawiedliwości będzie kontynuowana – stwierdził Marek Ast

W ubiegły czwartek po tym, gdy Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustaw sądowych, rozszerzających odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów, liderzy trzech klubów opozycyjnych: KO, Lewicy i PSL-Kukiz15 zaapelowali do prezydenta o spotkanie. Wyrazili wówczas oczekiwanie, że prezydent zawetuje nowelizację, która teraz czeka na jego decyzję. Z kolei w środę z przedstawicielami wszystkich klubów i kół parlamentarnych spotkał się prezydent Andrzej Duda.

Więcej w zapisie audycji.

*******

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: Marek Ast

Data emisji: 02.02.2020

Godzina emisji: 17.06

PR24/ka

Czytaj także

Suski: by skończyć z postkomunistycznym neofeudalizmem, trzeba zreformować sądownictwo

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 12:28
- Nie mogą być w społeczeństwie kasty ludzi nadzwyczajnych, którzy są zupełnie ponad prawem. Dzisiaj z taką sytuacją w sądownictwie mamy właśnie do czynienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski z PiS. Gośćmi audycji byli również politycy największych ugrupowań parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jastrzębowski: spór jest o to czy w Polsce możemy sami reformować sądownictwo

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 15:30
- W sporze o reformę sądownictwa chodzi o to czy my w Polsce możemy sami tej reformy dokonywać czy nie. Oczywiście, że mamy prawo do samodzielnego decydowania - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Sławomir Jastrzębowski. Gośćmi audycji byli także: Przemysław Harczuk ("Super Express") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radny PiS: SN nie może uzurpować sobie kompetencji innych organów państwa

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 15:20
- Nie może być tak, że Sąd Najwyższy uzurpuje sobie kompetencje innych organów państwowych i stwierdza, że nie będzie uznawał ustaw czy prawa stanowionego przez większość parlamentarną - powiedział w Polskim Radiu 24 radny PiS Sejmiku Województwa Mazowieckiego Michał Prószyński.
rozwiń zwiń