X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ryszard Czarnecki o słowach Lecha Wałęsy dot. Kornela Morawieckiego: morduje on własną legendę

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 18:35
- Lech Wałęsa dzień po dniu popełnia samobójstwo, mordując własną legendę. Szkoda - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS odniósł się w ten sposób do przemówienia, w którym były prezydent nazwał śp. Kornela Morawieckiego "zdrajcą".
Audio
  • 06.10.19 "Przekładaniec Jachowicza". Ryszard Czarnecki (PiS) o wypowiedzi Lecha Wałęsy dotyczącej śp. Kornela Morawieckiego
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/AK

Lech Wałęsa przemawiał podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Były prezydent podczas swojego wystąpienia odniósł się m.in. do postaci śp. Kornela Morawieckiego i stwierdził, że pochowany w sobotę poseł, zakładając w trakcie stanu wojennego Solidarność Walczącą, "zdradził". - Stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda - mówił Lech Wałęsa przy brawach zgromadzonych na konwencji polityków i działaczy Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj więcej
PAP Lech Wałęsa 2 1200.jpg
"To zdrajca". Skandaliczne słowa Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Skandaliczne słowa Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim. Polityk KO: nieludzkie, głupie i haniebne

Ryszard Czarnecki stwierdził, że Lech Wałęsa stracił nad sobą kontrolę. - Jest on pogrążony w wojenkach, emocjach i kompleksach na punkcie uczciwego Kornela Morawieckiego, dlatego mówi w ten sposób. Jest w tym żałosny - ocenił.

"Lech Wałęsa sam siebie niszczy"

Polityk Zjednoczonej Prawicy zauważył również, że Lech Wałęsa powinien bardzo starannie unikać pewnych słów takich jak "zdrada". - Łatwo bowiem można mu przypomnieć ważne, ale niechlubne momenty z jego życiorysu - współpracę z SB i niszczenie dokumentów na ten temat. Słowa "zdrada" używać nie powinien - powiedział.

Europoseł PiS zaznaczył także, że "takimi wypowiedziami Lech Wałęsa sam siebie niszczy". - Uważaliśmy kiedyś w stanie wojennym, że jest on jak Robin Hood - człowiek, którego nie można zabić. Nie przewidzieliśmy jednak, że Robin Hood może popełnić samobójstwo i to spektakularnie robi Lech Wałęsa - stwierdził gość PR24.

"Kornel Morawiecki był inny niż wszyscy"

Ryszard Czarnecki podkreślił, że wbrew słowom Lecha Wałęsy Kornel Morawiecki był niezwykłą osobą. - On nie tylko mówił, on też słuchał. Był przez to trochę inny niż wszyscy i może dlatego też był taki wielki - powiedział. Polityk przypomniał też, że pochowany w sobotę marszałek senior wrócił do życia publicznego po wielu latach zapomnienia. - Kornel Morawiecki, Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda czy Krzysztof Wyszkowski, to ludzie, którzy przed 2015 r. byli skazani na zapomnienie i wyszydzanie. Teraz wracają oni do zbiorowego myślenia Polaków i panteonu najbardziej zasłużonych. To kawałek prawdziwej historii - zauważył europoseł.

Czytaj więcej
morawiecki pogrzeb2 1200.jpg
Pożegnanie Kornela Morawieckiego [ZAPIS RELACJI]

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Kornel Morawiecki – jak zapisał się w najnowszej historii Polski?

Kornel Morawiecki, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji, Kawaler Orderu Orła Białego zmarł 30 września 2019 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 06.10.2019

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Rozpłochowski: Kornel Morawiecki nie był politykiem, a mężem stanu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 15:03
- Żegnaliśmy nie polityka, a męża stanu. Kornel Morawiecki nie był politykiem, nie chciał być politykiem, był mężem stanu, człowiekiem z wizją w umyśle i w sercu - mówił po mszy żałobnej za duszę Kornela Morawieckiego Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Andrzej Michałowski, Tomasz Truskawa i Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Kornel Morawiecki chciał wolnej, niepodległej Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 15:11
- Kornel Morawiecki chciał wolnej, niepodległej Polski, nie godził się na żadną inną; był pod tym względem niezłomny - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas mszy pogrzebowej przywódcy "Solidarności Walczącej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński o Kornelu Morawieckim: żegnam człowieka niezwykłego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 15:10
- Przyszło mi pożegnać człowieka, który łączy w sobie niezwykle ostry radykalizm z łagodnością i gotowością współpracy ze wszystkimi, z wielką łatwością wybaczania - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas mszy pogrzebowej marszałka seniora Sejmu VIII kadencji Kornela Morawieckiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki pożegnał ojca: nasza miłość jest silniejsza niż śmierć

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:06
- Wszystkie Twoje czyny, Twoje słowa, dobro, które dałeś innym, Twoja walka o wolność wydały wielki plon; on rośnie, potężnieje - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości pogrzebowych swojego ojca, marszałka seniora Sejmu VIII kadencji Kornela Morawieckiego.
rozwiń zwiń