X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Fotyga: Polacy powinni być zadowoleni, że Timmermans nie będzie szefem KE

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 18:11
- Jest rzeczą nierozsądną, żeby osoba, która się do tego stopnia angażuje w prace polityczne i profil "watażki" politycznego, kierowała w bardzo trudnym czasie KE - mówiła o Fransie Timmermansie Anna Fotyga, europosłanka PiS.
Audio
  • 7.07.19 Anna Fotyga: Westerplatte bardzo wrosło w naszą tożsamość
  • 7.07.19 Dr Kamil Zajączkowski o zmianach w UE
Anna Fotyga
Anna FotygaFoto: Anna Fotyga - Biuro Poselskie / Facebook

Na szczycie w Brukseli uzgodniono między innymi, że kandydatem na szefa Komisji Europejskiej będzie Niemka Ursula von der Leyen. Odrzucono za to kandydaturę Fransa Timmermansa. 

Anna Fotyga uważa, że "każdy Polak powinien być zadowolony z tego, że przewodniczącym Komisji nie będzie Frans Timmermans". - Trudno sobie pozwalać, żeby aż tak pluto nam w twarz. Myślę, że jest rzeczą nierozsądną, żeby osoba, która się do tego stopnia angażuje w prace polityczne i profil "watażki" politycznego, kierowała w bardzo trudnym czasie KE - mówiła.

>>>[ZOBACZ] Szczyt UE, czyli "nowe otwarcie starego rozdziału"

Europosłanka odniosła się do działań Donalda Tuska na czele Rady Europejskiej. Jej zdaniem b. premier "wychodził ze swojej roli angażując się w sprawy polskie, w których był stronniczy i niesprawiedliwy". - Wykorzystywał swoją pozycję do utrudniania funkcjonowania rządu - oceniła.

Brexit wzmocni Niemcy

W opinii Anny Fotygi "z powodu brexitu (...) kontynentalna Europa stanie się bardziej zdominowana przez największych graczy". - Przede wszystkim przez Niemcy - podkreśliła.

- To jest proces, z którym trzeba będzie sobie radzić i to nie jest łatwe - uważa europosłanka. - Mieliśmy przedsmak różnych negocjacji i podejmowanych decyzji w Parlamencie Europejskim. Nie wszystkie były dla nas udane - dodała.

Anna Fotyga o Westerplatte

Gość PR24 mówiła również o specustawie dot. Westerplatte, która zakłada budowę na terenie Westerplatte placówki muzealnej. Miałyby ona działać na terenach dziś będącym w gestii m.in. wojska i Straży Granicznej, ale też tych należących do miasta Gdańsk.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jarosław Sellin: każdy poważny kraj prowadzi politykę historyczną

- Westerplatte jest fragmentem mojego życia. Jako gdańszczanka uważam je za część dorobku Polski, a nie samorządu gdańskiego - oceniła. W jej opinii "Westerplatte bardzo wrosło w naszą tożsamość, stało się częścią polskiego etosu". Podkreśliła, że prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, jeśli ustawa wejdzie w życie, będzie zobowiązana ją wykonać.

Dr Kamil Zajączkowski: głos decydujący w UE przesunie się w stronę państw członkowskich

Więcej w nagraniu. Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z drem Kamil Zajączkowskim z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. W jego opinii kandydatury na najważniejsze stanowiska UE nie świadczą o nowym otwarciu.

Wykładowca UW zauważył dwie prawidłowości. Pierwszą jest to, że, jego zdaniem, "głos decydujący w Unii Europejskiej przesunie z Komisji Europejskiej na rzecz państw członkowskich, a więc Radę Europejską i Radę Unii Europejskiej".

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Jerzy Jachowicz.

PR24/msze

____________________ 

Data emisji: 07.07.2019

Godzina emisji: 17:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teresa Wargocka (PiS): opozycja ws. sporu o Westerplatte prezentuje postawę antypolską

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 08:45
- Cały konflikt o Westerplatte ma służyć temu, żeby Polska nie budowała swojej siły, nie prowadziła polityki historycznej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka (PiS). Sejm przyjął w czwartek specustawę ws. Westerplatte. 
rozwiń zwiń