X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Agnieszka Ścigaj: w Polsce nie ma zdrowego sposobu uprawiania polityki

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 19:22
- Obawiam się, że śmierć Pawła Adamowicza zostanie wykorzystana w obecnym sporze politycznym. Nie powinno tak być, ale nie ma u nas zdrowego sposobu uprawiania polityki - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15. Gościem drugiej części audycji Przekładaniec Jachowicza była Joanna Chylińska, psycholog.
Audio
  • 20.01.19 Agnieszka Ścigaj: w Polsce nie ma zdrowego sposobu uprawiania polityki
Agnieszka Ścigaj
Agnieszka ŚcigajFoto: PR24 / Adam Koniecki

- Naturalną rzeczą powinno być to, że politycy usiądą i podyskutują o tym, jak uniknąć podobnych sytuacji wprzyszłości. Zapewne w ferworze zapomnimy o tym i niektórzy zaczną wykorzystywać sytuację do zbijania kapitału politycznego, zwłaszcza że mamy czas prowadzenia kampanii wyborczej. To napawa smutkiem, bo refleksje które towarzyszyły nam w ostatnich dniach pójdą w niebyt. Tak mamy ukształtowaną politykę od ponad 30 lat - mówiła Agnieszka Ścigaj. 

Posłanka Kukiz'15 apelowała w Polskim Radiu 24, aby politycy i media zrezygnowali ze stosowania agresywnego, obraźliwego języka w debacie publicznej i skupili się zamiast tego na merytorycznych argumentach: 

- Sama staram się unikać mowy, która kogoś obraża lub dyskredytuje. Jeśli już, to muszę mieć pewność, że ktoś ponosi za coś winę. Wychowano mnie w tak, aby krytykować konkretne złe zachowania a nie samą osobę. Dzięki temu sama od polityków nie dostaję zbyt wielu epitetów, które można by nazwać "mową nienawiści". To podejście sprawdza się. Jednak w internecie hejt jest nagminny. Myślę, że stoi za tym cały biznes. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Jerzy Jachowicz.

PR24

____________________

Data emisji: 20.01.19

Godzina emisji: 17:05; 17:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak