more_horiz

Agnieszka Ścigaj: w Polsce nie ma zdrowego sposobu uprawiania polityki

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 19:22
- Obawiam się, że śmierć Pawła Adamowicza zostanie wykorzystana w obecnym sporze politycznym. Nie powinno tak być, ale nie ma u nas zdrowego sposobu uprawiania polityki - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15. Gościem drugiej części audycji Przekładaniec Jachowicza była Joanna Chylińska, psycholog.
Audio
  • 20.01.19 Agnieszka Ścigaj: w Polsce nie ma zdrowego sposobu uprawiania polityki
Agnieszka Ścigaj
Agnieszka ŚcigajFoto: PR24 / Adam Koniecki

- Naturalną rzeczą powinno być to, że politycy usiądą i podyskutują o tym, jak uniknąć podobnych sytuacji wprzyszłości. Zapewne w ferworze zapomnimy o tym i niektórzy zaczną wykorzystywać sytuację do zbijania kapitału politycznego, zwłaszcza że mamy czas prowadzenia kampanii wyborczej. To napawa smutkiem, bo refleksje które towarzyszyły nam w ostatnich dniach pójdą w niebyt. Tak mamy ukształtowaną politykę od ponad 30 lat - mówiła Agnieszka Ścigaj. 

Posłanka Kukiz'15 apelowała w Polskim Radiu 24, aby politycy i media zrezygnowali ze stosowania agresywnego, obraźliwego języka w debacie publicznej i skupili się zamiast tego na merytorycznych argumentach: 

- Sama staram się unikać mowy, która kogoś obraża lub dyskredytuje. Jeśli już, to muszę mieć pewność, że ktoś ponosi za coś winę. Wychowano mnie w tak, aby krytykować konkretne złe zachowania a nie samą osobę. Dzięki temu sama od polityków nie dostaję zbyt wielu epitetów, które można by nazwać "mową nienawiści". To podejście sprawdza się. Jednak w internecie hejt jest nagminny. Myślę, że stoi za tym cały biznes. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Jerzy Jachowicz.

PR24

____________________

Data emisji: 20.01.19

Godzina emisji: 17:05; 17:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak