more_horiz

Andrzej Dera: Polska jest krajem świeckim

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 18:48
Inicjatywa Polska przygotowała projekt ustawy, który miałby być "pierwszym etapem rozdziału Kościoła od państwa". - Jest pewna grupa, której przeszkadza, że niektórzy chodzą do Kościoła - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta. Gościem drugiej części programu Przekładaniec Jachowicza był prof. Jan Żaryn, senatorem Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 06.01.19 Andrzej Dera: Polska jest krajem świeckim
Andrzej Dera
Andrzej DeraFoto: PR24

Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej, poinformowała, że do 20 lutego zbierane będą podpisy pod petycją w sprawie proponowanego projektu ustawy, która zostanie złożona w Sejmie. Jak dodała, jeśli sejmowa komisja ds. petycji nie rozpatrzy wniosku Inicjatywy Polskiej, to "ruszy projekt obywatelski".

- Myślę, że ten projekt ma związek ze zbliżającymi się wyborami i próbą zaistnienia w środowisku lewicowym. Zawsze ten czas powoduje uaktywnienie się poglądów skrajnych, takich jak poglądy pani Nowackiej, która chyba chce zaistnieć jako jakieś guru. Odbieram więc ten projekt jako próbę uwiarygodnienia własnej osoby w koalicji. 

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał w Polskim Radiu, że Polska jest krajem świeckim:-  Chciałem poinformować wszystkich, że jesteśmy państwem świeckim, w którym relacje z Kościołem reguluje konkordat, czyli umowa międzynarodowa. Ta umowa jest przestrzegana i uważam, że te relacje są właściwe. Jest jednak pewna grupa, której przeszkadza, że ludzie chodzą do Kościoła i że można się modlić w przestrzeni publicznej. Są ugrupowania 

W drugiej części audycji rozmowa z prof. Janem Żarynem, senatorem Prawa i Sprawiedliwości.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

PR24

______________________

Data emisji: 06.01.19

Godzina emisji: 17:05


Zobacz więcej na temat: społeczeństwo Kościół
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak