more_horiz

Leszek Miller: w najbliższych wyborach Robert Biedroń nie będzie w żadnej koalicji

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 18:21
- Lewica jest w trudnej sytuacji. Wybory samorządowe były dla SLD porażką, a dla Partii Razem klęską. Następna próba jest już blisko, przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 były premier Leszek Miller.
Audio
  • 09.12.18 Przekładaniec Jachowicza. Leszek Miller o sytuacji lewicy i politycznych prognozach na przyszłość
Leszek Miller
Leszek MillerFoto: PR24 / Adam Koniecki

- Włodzimierz Czarzasty ma kłopoty, ponieważ kilka poważnych organizacji w Poznaniu, czy w Warszawie oceniło wyniki wyborów samorządowych bardzo negatywnie i domagają się dymisji przewodniczącego - informował Leszek Miller. Były premier zaznaczył, że obecny przewodniczący SLD musi się zastanowić nad formą, w jakiej będzie występowała jego partia w przyszłych wyborach. - Z tego co wiem w sojuszu nie ma jeszcze odpowiedzi na te pytania - dodał.   

Leszek Miller odniósł się również do innej postaci, która budzi coraz większe emocje w przestrzeni publicznej i stwierdził, że "w najbliższych wyborach Robert Biedroń nie będzie w żadnej koalicji". - Jeżeli on chce się sprawdzić, to nie może wchodzić w żadne formalne układy, tylko z otwartą przyłbicą w nowej, cięższej, lśniącej zbroi musi poprowadzić swoje hufce do boju i zobaczyć ile są warte - powiedział były premier. Gość programu zauważył, że Robert Biedroń bardzo skrzętnie unika określeń "lewicowy polityk". - Mówi on, że jego partia będzie miała charakter progresywny, ale nikt nie wie, co to może znaczyć w konkretnych polskich warunkach. Kieruje się on gdzieś w kierunku liberalnego centrum i tam zacznie łowić swój elektorat. Będzie się chciał przedstawić, jako pragmatyczny polityk, dla którego podziały ideologiczne mają drugorzędne znaczenie - komentował były przewodniczący SLD.

Czytaj więcej
PAP Biedroń 1200.jpg
Debata Poranka. Czy formacja Roberta Biedronia odegra ważną rolę w polskiej polityce?

Ponadto gościem Polskiego Radia 24 był Jan Józef Kasprzyk. Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych mówił m.in. o zbliżającej się rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i pomyśle zdegradowania gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/jp

---------------------------

Data emisji: 09.12.18

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: celem SLD jest powrót do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 08:36
- Nie da się stworzyć większości w wielu sejmikach oraz nie da się potem przełożyć tego wyniku na Sejm i stworzyć większości w Sejmie bez SLD i PSL – mówił w Jedynce Włodzimierz Czarzasty, lider SLD, Lewicy Razem
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: kibicuję wszystkim formułom na lewicy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 08:35
- Polacy chcą pewnej zmiany, alternatywy, nie chcą wojny polsko – polskiej która toczy się w przekazie, w którym ci, którzy chcą polski patriotycznej głosują na PiS a anty-PiS na Platformę Obywatelską – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski z Ruchu Biedronia.
rozwiń zwiń