X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Sami o sobie. Dlaczego w Polsce mamy problem ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 21:00
To katastrofa cywilizacyjna - tak o problemie ubóstwa energetycznego w audycji "Sami o sobie" powiedział Marcin Popkiewicz, analityk megatrendów. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również dr Ludomir Duda, audytor energetyczny, a także Marta Anczewska z Fundacji WWF. 
Audio
  • 3.11.18 Sami o sobie. Dlaczego w Polsce jest smog?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Smog, pomimo rożnego rodzaju działań rządowych i samorządowych, jest dużym problemem w Polsce. Zanieczyszczenie powietrza, wzmagające się w zimniejszych miesiącach, w dużej mierze jest efektem uzyskiwania ciepła w mało ekologiczny sposób. Jak wskazywali na naszej antenie eksperci, jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest "ubóstwo energetyczne".

- Typowy, stary budynek wymaga energii o wartości 1000 kWh rocznie na metr kwadratowy, by zapewnić ciepło. To astronomiczna ilość, która przekłada się na bardzo duże pieniądze. Dlatego ludzie chcą, żeby energia była jak najtańsza i sięgają po węgiel, porąbane meble czy stare opony. To sprawia, że z komina wydobywa się czarny, trujący dym. Oszczędność jest pozorna. Kilkunastokrotnie więcej zapłacimy naszym zdrowiem - mówił Marcin Popkiewicz. - A spalając tego typu surowce dom często i tak nie jest dogrzany. Dodatkowo, zamykamy okna, wytwarza się dwutlenek węgla i wilgoć, a potem na ścianach rośnie grzyb - dodawał gość PR24. 

Więcej - m.in. o tym, co można zrobić, by Polacy nie spalali słabej jakości paliw w swoich piecach - w całej audycji, w której udział wzięli również dr Ludomir Duda, audytor energetyczny, a także Marta Anczewska z Fundacji WWF. 

W programie reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Zmniejszyć smog". 

Gospodarzem audycji był Paweł Wojewódka

Polskie Radio 24/zz

-----------------------------

Data emisji: 3.11.18 

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sami o sobie. Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 21:39
- Samobójstwa są poważnym problemem globalnym - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Lucyna Kicińska z Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę. Gośćmi programu były również dr Marta Majorczyk z Uniwersytetu SWPS oraz psychiatra prof. Agnieszka Gmitrowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy turyści i ich największe grzechy w górach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 21:10
W audycji „Sami o Sobie” rozmowa o polskich górach, a także o polskich turystach. Nie ma dnia, by służby ratownicze nie musiały interweniować w sprawie górskich wypadków. Czasem są one nie do uniknięcia, często jednak przyczyną jest brawura, bezmyślność i przecenianie swoich sił. Jakie są największe grzechy turystów chodzących po górach?
rozwiń zwiń