X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jak przywrócić opiekę dentystyczną w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 21:40
Co drugi 3-latek ma próchnicę. Dzieci w wieku szkolnym często mają już kilka chorych zębów. – Zmieniły się czynniki ryzyka, nawyki żywieniowe i czas, w którym rodzice są w stanie dostrzec co dziecko je, pije i czy myje zęby – mówił w audycji "Sami o sobie” dr Andrzej Cisło, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej. W studiu gościli również: Paweł Korneta, menadżer firmy zarządzającej dentobusami i Mirosław Stańczyk infoDent24.pl.
Audio
  • 25.08.2018 Paweł Korneta, menadżer firmy zarządzającej dentobusami, Mirosław Stańczyk infoDent24.pl, Andrzej Cisło wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, stomatolog (Sami o sobie) cz. 1
  • 25.08.2018 Paweł Korneta, menadżer firmy zarządzającej dentobusami, Mirosław Stańczyk infoDent24.pl, Andrzej Cisło wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, stomatolog (Sami o sobie) cz. 2
Opieka dentystyczna dzieci jest niewystarczająca
Opieka dentystyczna dzieci jest niewystarczająca Foto: pixabay.com

Dzieci najczęściej trafiają do dentysty dopiero, gdy ból jest już trudny do zniesienia. W szkołach od lat nie ma stomatologów i nie ma profilaktyki. W niektórych placówkach istnieją wyposażone gabinety, ale nie ma kto w nich leczyć, bo brakuje pieniędzy na opłacenie dentysty i środków medycznych.

- Problem występuje patrząc nawet w naszej małej skali – mówił Paweł Korneta. – 75 procent dzieci ma problem z próchnicą. Na pewno warto przeciwdziałać temu problemowi. W cztery miesiące działania jednego dentobusu ponad 1700 dzieci skorzystało ze świadczeń stomatologicznych. Pierwszy krok został wykonany – dodał menadżer firmy zarządzającej dentobusami.

Rozwiązaniem problemu próchnicy wśród dzieci i młodzieży może być uruchomienie tzw. dentobusów, czyli pojazdów wyposażonych w sprzęt dentystyczny, które docierałyby do małych miejscowości, z trudnym dostępem do gabinetów stomatologicznych.

- Zakup 16 dentobusów to koszt 24 milionów złotych, czyli dosyć duży. Pojawiają się również propozycje wyposażania gabinetów stacjonarnych za kwotę 100-130 tysięcy w nowoczesny sprzęt dentystyczny. Można powiedzieć, że za kilkanaście dentobusów można wyposażyć około 200 gabinetów. Tylko trzeba mieć na to wyremontowane pomieszczenie z zatrudnionym personelem – mówił Mirosław Stańczyk.

- Jako Naczelna Rada Lekarska będziemy za uruchamianiem gabinetów – mówił dr Andrzej Cisło. - Działamy w interesie publicznym i nie jesteśmy przeciwni dentobusom, ale też nie powinno się wprowadzać jakiegoś rozwiązania zastępczego i podnosić go do rangi rozwiązania systemowego - wskazywał wiceprezes NRL.

Audycję „Sami o Sobie” prowadził Paweł Wojewódka.

Polskie Radio 24/dk

------------------------

Data emisji: 25.08.18

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zachęcić dziecko do mlecznych produktów? Są sposoby

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 14:07
Podczas roku szkolnego w ramach unijnego programu dla szkół uczniowie otrzymują owoce i warzywa, soki a także mleko i przetrwory mleczne, by od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie wybrać ubezpieczenie by dobrze chroniło nasze dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 16:01
Wkrótce po wakacjach dzieci wrócą do szkół, a wielu nauczycieli zwróci się na początku roku szkolnego do rodziców, by wpłacili 50 złotych na ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków. Co warte jest takie ubezpieczenie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Rajkowska: dziecko samo w sobie zawsze jest dobre

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 10:55
- Z dziećmi, które trafiają do wiosek, dlugo się pracuje, żeby chciały się otworzyć, zaufać, żeby nie bały się iść do szkoły - powiedziała w "Sygnałach dnia" Barbara Rajkowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. 
rozwiń zwiń