X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dychotomia" tematem Białystok Interphoto 2021. Grzegorz Jarmocewicz: to wymiana myśli

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:30
- Białystok Interphoto od samego początku istnienia stawia na wielokulturowość. Jest on swego rodzaju pomostem pomiędzy tym, co jest na Wschodzie, a tym, co jest na Zachodzie. W pewnym sensie jest to wymiana myśli, ale z drugiej strony tutaj szukamy zawsze elementów wspólnych - powiedział w audycji "Głębia ostrości" Grzegorz Jarmocewicz, fotograf.
Witkacy, Autoportret (fragment)
Witkacy, "Autoportret" (fragment)Foto: Witkacy / fot. z kolekcji Stefana Okołowicza

Posłuchaj
23:40 PR24_mp3 2021_09_14-22-06-18.mp3 Grzegorz Jarmocewicz o destiwalu Białystok Interphoto 2021 ("Głębia ostrości")

Białystok Interphoto 2021 to niezwykle ciekawy festiwal, który jest uwielbiany przez widzów i doceniany przez krytyków. W audycji "Głębia ostrości" o programie wydarzenia opowiedział Grzegorz Jarmocewicz.

-  W tym roku zaplanowaliśmy pokazy, które będą w jakiś sposób definiowały słowo "dychotomia" - powiedział Grzegorz Jarmocewicz.

fotografia 1200.jpg
Gratka dla fanów fotografii. Przed nami Białystok Interphoto 2021

Jak wyjaśnił, świat i otoczenie zawsze opisujemy różnymi pojęciami, które bardzo często są swoimi przeciwieństwami.

- Takie dualizmy - począwszy od tych najprostszych: południe - północ, wschód - zachód czy pozytyw - negatyw - występują właściwie w całym świecie - sprecyzował.

Jak mówił gość audycji, w tych słowach mamy bardzo duże odniesienie do ich interpretacji. "Pozytyw jest rzeczą oczywiście pozytywną, ale mamy też i tę stronę negatywną, czyli świat, który jest dobry i zły. Mamy też kobietę i mężczyznę, a także wiele innych takich elementów dwubiegunowych".

Czytaj także:

Wg Grzegorza Jarmocewicza Białystok Interphoto od samego początku istnienia stawiał na wielokulturowość. "Jest on swego rodzaju pomostem pomiędzy tym, co jest na Wschodzie, a tym, co jest na Zachodzie".

- W pewnym sensie jest to wymiana myśli, ale z drugiej strony tutaj szukamy zawsze elementów wspólnych, dlatego też bardzo często pokazujemy wystawy historyczne, które w pewien sposób odsłaniają to, jak fotografia się rozwijała w Europie zarówno tej wschodniej, jak i zachodniej - powiedział. - Przede wszystkim chcemy pokazać, jaki wpływ fotografia wschodnia i fotografia polska miały na rozwój fotografii światowej - dodał.

Festiwal Białystok Interphoto 2021 odbędzie się 23 września.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

Gość: Grzegorz Jarmocewicz (fotograf)

Data emisji: 07.09.2021

Godz. emisji: 22.05

bf