X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Okazja do poznania historii fotografii". Nina Giba w PR24 o festiwalu w Rybniku

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 13:30
- Trzeba wykorzystać czas, jaki mogą nam poświęcić ci, którzy przecierali szlaki w dziedzinie fotografii. Należy ich słuchać, spotykać się z nimi i wykorzystywać każdą okazję do poznawania tej historii fotografii, która jest kanonem - mówiła w Polskim Radiu 24 Nina Giba (organizatorka Rybnickiego Festiwalu Fotografii). 
Festiwal odbędzie się w dniach 10-12 września
Festiwal odbędzie się w dniach 10-12 wrześniaFoto: materiał promocyjny

18. edycja Rybnickiego Festiwalu Fotografii to impreza, która pokazuje to, co ważne i piękne w fotografii. W programie - od 10 do 12 września - wielu znakomitych gości, spotkania autorskie, wystawy i warsztaty. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Elektrowni Rybnik oraz MKDNiS.

Głębia1200
Historia jednego zdjęcia. Maks Skrzeczkowski o swojej zwycięskiej fotografii

Co się zmieniło w ciągu tych 18 lat? 

- Organizatorzy - ja i mój mąż Marcin Giba - troszkę dorośliśmy razem z naszym festiwalem. [...] Doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie pokazać mniej projektów jako wystawy indywidualne, a troszeczkę więcej - jako projekty multimedialne, w tzw. sekcji slideshow. Rzeczywiście od kilku lat staramy się w taki sposób wybierać projekty, żeby każdy z nich odpowiednio zaistniał na tej powierzchni, którą mamy do dyspozycji podczas festiwalu. To jest taka delikatna zmiana, którą można zaobserwować na przestrzeni lat - zaznaczyła Nina Giba.  

- Dla tych, którzy dobrze znają naszą imprezę, mogą być trochę zaskakujące powroty, które wydarzą się w tej 18. edycji. Aż dziesięciu autorów wraca do Rybnika w różnych formułach - dodała organizatorka wydarzenia.  

Posłuchaj
23:39 PR24_mp3 2021_08_31-22-06-02.mp3 Nina Giba o Rybnickim Festiwalu Fotografii ("Głębia ostrości") 

Tym razem trzydniowe wydarzenie rozpocznie się od spotkania autorskiego z prof. Bogdanem Dziworskim, nestorem fotografii ulicznej i reportażowej, operatorem i reżyserem. 

- Tradycją ostatnich lat jest oficjalne otwarcie festiwalu połączone ze spotkaniami autorskimi z mistrzami fotografii. Sądzimy, że to dobry kierunek, i wydaje nam się, że zgodny ze słowami poety: "śpieszmy się kochać" - podsumowała gość audycji.              

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

Gość: Nina Giba (organizatorka Rybnickiego Festiwalu Fotografii)

Data emisji: 31.08.2021

Godz. emisji: 22.06

kmp

Czytaj także

"Zastanawiałam się nad jego intymnością". Marta Kiela-Czarnik o swoim nowym wydawnictwie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 23:00
- Fotografia był bliska mi od samego dzieciństwa. Bardzo interesowało mnie oglądanie zdjęć i i ich robienie. Znalazłam gdzieś stary aparat mamy i robiłam nim zdjęcia, moje pierwsze - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Kiela-Czarnik, fotograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Widz jest zachęcany do podróży wewnętrznej". Wojciech Wieteska o swojej wystawie Paradise 101

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 09:00
- To nie jest reportaż ani relacja z Japonii w takim sensie, jakim, być może, byśmy się spodziewali. Jeżeli jest to wystawa, w której można by mówić o podróży, to jest to podróż, w której widz jest zachęcany do podróży wewnętrznej - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Wojciech Wieteska. Gościem audycji była również Anna Diduch, kuratorka ekspozycji Paradise 101. 
rozwiń zwiń