X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojnowski Festiwal Fotografii. Marczewski: w tym roku na płotach zawiśnie prawie 400 zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 09:50
- W tym roku prawie 400 zdjęć będzie wisiało na płotach. Lista autorów jest bardzo długa. Oprócz zdjęć fotografów wisi także wystawa Lasów Państwowych, która przedstawia zdjęcia leśników. To amatorzy, którzy kochają swoją pracę i potrafią ją przedstawić - powiedział o Wojnowskim Festiwalu Fotografii Jacek Marczewski, fotograf. Gościem "Głębi ostrości" był także Donat Brykczyński.
Wystawa Jacka Marczewskiego z 2020 roku
Wystawa Jacka Marczewskiego z 2020 rokuFoto: Wojnowski Festiwal Fotografii

Wojnowski Festiwal Fotografii to cykliczna impreza przygotowana przez Klub Fotografii Prasowej. Na odwiedzających niewielką wieś Wojnowo nad rzeką Krutynią czeka od 4 czerwca kilkaset prac znakomitych fotografów oraz imprezy towarzyszące. Ekspozycja po raz piąty zawiśnie na płotach wzdłuż wiejskiej drogi na odcinku ponad 2 km. Wystawy indywidualne przygotowało 26 twórców.

Wojciech Staroń 1200 FORUM 2.jpg
Wojciech Staroń: aparat uczył mnie uważności

"Zdjęcia wisiały wszędzie"

Jacek Marczewski powiedział o inspiracji, która stoi za powstaniem festiwalu. - Pomysłodawcą festiwalu jest m.in. Stefan Zubczewski, który oprócz tego, że mieszka w Wojnowie, ma drugą miłość, którą jest żeglowanie barkami po Europie. Kiedyś, wędrując przez Francję, trafił do miejscowości, gdzie na festiwalu zdjęcia wisiały wszędzie. Wtedy zapaliła mu się lampka, że można to zrobić w Wojnowie - powiedział.

- W tym roku prawie 400 zdjęć będzie wisiało na płotach. Lista autorów jest bardzo długa. Oprócz zdjęć fotografów wisi także wystawa Lasów Państwowych, która przedstawia zdjęcia leśników. To amatorzy, którzy kochają swoją pracę i potrafią ją przedstawić - dodał.

Zobacz także:

Donat Brykczyński podkreślił, że impreza aktywizuje także mieszkańców. - Przygotowania do festiwalu po stronie mieszkańców polegają na odświeżaniu płotów. Można by powiedzieć, że jest to lekki bój o zdjęcia i wystawę. Sama miejscowość cieszy się powodzeniem wśród turystów, bo kilka atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić ją już dla jej historii, a do tego dochodzi nasz festiwal - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:42 PR24_mp3 2021_04_27-22-06-08.mp3 Jacek Marczewski i Donat Brykczyński o Wojnowskim Festiwalu Fotografii ("Głębia ostrości")

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

Gość: Jacek Marczewski, Donat Brykczyński (fotografowie)

Data emisji: 27.04.2021

Godz. emisji: 22.06

dz

Czytaj także

Panorama stolicy z 1873 r. trafiła do zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 11:30
10 zdjęć autorstwa fotografa Konrada Brandla ukazujących panoramę stolicy z 1873 r. wykonanych z rusztowania na remontowanej wówczas wieży zegarowej Zamku Królewskiego trafiło do zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. Przekazane przez anonimowego darczyńcę pokazują miasto sprzed blisko 150 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Gruszczyński: interesuje mnie fotografia, w której jestem ja i mój bohater

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:00
- Zdarzyło mi się policzyć odwiedzone miejsca podczas zawodowych i prywatnych podróży fotograficznych i przekroczyłem liczbę 50. Do niektórych miejsc powracam kilkukrotnie, jak do Kirgizji – to była jedna z ciekawszych podróży. Zrobiłem tam pierwsze poważne i dobre zdjęcia, które zostały docenione - opowiadał w Dwójce fotograf Michał Gruszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Siewki”. Fotograficzny album o życiu w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:00
Obserwacja codzienności i utrwalanie jej na kliszy fotograficznej może być inspiracją i przygodą życia – mówi fotografka Marta Kiela-Czarnik.
rozwiń zwiń