X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czuję to medium". Magda Hueckel o fotografii teatralnej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 09:55
- Wielokrotnie słyszałam takie zdanie, że ktoś nie pamięta bezpośrednio scen z jakiegoś przedstawienia, ale pamięta moje fotografie, bo one są powielane, utrwalają się. To bardzo istotne, jak daną sztukę się fotografuje, co się zostawi potem widzom. Każdy to robi inaczej - mówiła w Polskim Radiu 24 Magda Hueckel, fotograf.
Audio
  • 16.02.2021 (Polskie Radio 24 / Głębia ostrości)
Sprawa Gorgonowej, reż. Wiktor Rubin, Teatr Stary w Krakowie
"Sprawa Gorgonowej", reż. Wiktor Rubin, Teatr Stary w KrakowieFoto: Magda Hueckel

Magda Hueckel zajmuje się fotografią teatralną, portretową. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP. W 2013 r. został wydany jej autorski album fotograficzny "Anima. Obrazy z Afryki 2005-2013" - nominowany do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014, a w 2015 r. ukazał się album poświęcony jej fotografii teatralnej "HUECKEL/TEATR".

Zrzut ekranu 2020-12-4 o 21.jpg
"Misją fotografii jest przedstawienie człowieka drugiemu człowiekowi". Krzysztof Gołuch o cyklu "Co siódmy"
- Dla mnie teatr jest intuicyjny przez to, że po prostu wyszłam z teatru, skończyłam scenografię, spędzałam godziny na próbach, brałam udział w przygotowaniu do spektakli. Ja po prostu to medium absolutnie czuję. Natomiast zdarza się, że widzę zdjęcia naprawdę świetnych fotografów, którzy w teatrze sobie w jakiś sposób nie radzą, ale robią zupełnie inne rzeczy rewelacyjnie - zaznaczyła. - Fotografia nosi ślad, ten indywidualny styl fotografa, sposób, w jaki on ujmuje spektakl, jest kluczowy i co ciekawe, że to wręcz może zmieniać percepcję spektaklu przez widzów - dodała artystka.

Magda Hueckel współpracuje z Tomaszem Śliwińskim. Ich dokumentalny film "Nasza klątwa", który jest osobistą wypowiedzią rodziców mierzących się z nieuleczalną chorobą dziecka, otrzymał nominację do Oscara oraz kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. 

- Film "Nasza klątwa" przywrócił mi wiarę w sztukę, jego nominacja do Oskara to był katalizator, bardzo dużo zaczęło się dziać w sferze badań nad chorobą. Została założona amerykańska fundacja CCHS. My założyliśmy fundację "Zdejmij klątwę" i zaczęliśmy oddolnie, jako rodzice, finansować badania nad lekiem. Teraz, po tych już kolejnych latach, jest szansa, że lek wejdzie na rynek, stąd nasz najnowszy projekt pt. "Ondinata. Pieśni dla Ondyny" to jest wydawnictwo muzyczne, premiera płyty będzie miała miejsce 28 lutego (…) Cały dochód z wydawnictwa jest przeznaczony na badania nad lekiem, jedyne, na co możemy liczyć, to solidarność ludzi, bo osób chorych na świecie jest 1200, więc badania średnio się opłacają i jedynie ze składek jesteśmy je w stanie sfinansować - podkreślała gość audycji.

Posłuchaj
22:12 PR24_mp3 2021_02_16-22-05-33.mp3 16.02.2021 (Polskie Radio 24 / Głębia ostrości)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: Magda Hueckel

Data emisji: 16.02.2021

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polish Women Photographers. Uwierzyć w kobiecą fotografię

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 23:00
- Nie chcemy powiększać przepaści między fotografami a fotografkami. Natomiast bardzo chcemy zwracać uwagę na to, że kobiety istnieją w tym środowisku i to dość aktywnie. A często się zdarza, że niestety są pomijane. Zwróćmy uwagę na wiele festiwali, nie tylko w Polsce. Często wśród jury mamy jedną fotografkę albo w ogóle. Czasami kobieta nie ma w sobie tyle wiary w siebie, żeby upomnieć się o swoje miejsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Wakuluk, autorka projektu Polish Women Photographers. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zawsze szukałem nieoczywistych punktów widzenia". Adam Nurkiewicz o fotografii sportowej

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 11:00
- Zawsze miałem w sobie ciekawość wizualną, więc zawsze szukałem nieoczywistych punktów widzenia: żeby kadrem, kompozycją, kolorami zaskoczyć widza. Szukam kadru, który będzie ujmujący - powiedział w Polskim Radiu 24 fotograf sportowy Adam Nurkiewicz.
rozwiń zwiń