X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polish Women Photographers. Uwierzyć w kobiecą fotografię

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 23:00
- Nie chcemy powiększać przepaści między fotografami a fotografkami. Natomiast bardzo chcemy zwracać uwagę na to, że kobiety istnieją w tym środowisku i to dość aktywnie. A często się zdarza, że niestety są pomijane. Zwróćmy uwagę na wiele festiwali, nie tylko w Polsce. Często wśród jury mamy jedną fotografkę albo w ogóle. Czasami kobieta nie ma w sobie tyle wiary w siebie, żeby upomnieć się o swoje miejsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Wakuluk, autorka projektu Polish Women Photographers. 
Audio
  • Małgorzata Wakuluk o swoim projekcie ("Głębia ostrości")
My daily theatre - At The Edge, 2020
"My daily theatre - At The Edge”, 2020Foto: Małgorzata Wakuluk

Polish Women Photographers to nowa inicjatywa promująca i wspierająca kobiety fotografki. Według Małgorzaty Wakuluk, pomysłodawczyni portalu, chodzi o zwiększenie świadomości i edukację dotyczącą zdjęć robionych przez kobiety. 

aparat fotograficzny retro 1200.jpg
"Istotny sukces polskiej fotografii". Dr Kobylińska o nagrodzie World Press Photo dla Tomasza Kaczora

Jaka była geneza projektu? - Dość intensywnie brałam udział w szkoleniach, warsztatach, akademiach. Podczas tych zajęć spotykałam zawsze większość uczestniczek, kobiet fotografek. Natomiast potem, kiedy w rzeczywistości spotykałam się w przestrzeni zawodowej z fotografią, to niestety najczęściej spotykałam mężczyzn. Zaczęłam się zastanawiać, co jest z tymi kobietami? Gdzie one mi po drodze znikają? Dlaczego? Przez ten czas, kiedy się szkoliłam, bywałam na różnego rodzaju wydarzeniach fotograficznych, zaobserwowałam, że jest bardzo dużo zdolnych fotografek, które robią fantastyczne rzeczy, zabierają głos w bardzo ważnych akcjach społecznych. Natomiast potem jakby chowają to do szuflady. Myślałam sobie, że może te kobiety potrzebują tego, by wzajemnie się zainspirować, żeby się dowartościować w tym, co robią, żeby uwierzyć w swoją fotografię. I tak powstała ta inicjatywa - opowiedziała Małgorzata Wakuluk. 

Prace nad projektem zaczęły się po nadejściu koronawirusa. - Czas pandemii był czasem, który zmotywował mnie do takiego działania, ponieważ wiedziałam, że wielu i wiele z nas boryka się z problemem pracy. To nie sprzyja temu, żeby rozwijać się twórczo. Postanowiłam, że skrzyknę je w jednym miejscu, w jednej przestrzeni, postaram się im pomóc uwierzyć w to, co robią - podkreśliła.  

Polish Women Photographers okazał się strzałem w dziesiątkę. - Okazuje się, że to jednak działa, pomaga. Staram się znaleźć jakąś inspirację, obserwując siebie wzajemnie, pokazując polskie fotografie, wyciągając je na światło zewnętrzne. Często są to ciekawe projekty - podsumowała autorka projektu.    


Posłuchaj
21:03 [i] 12.01.2021 R. GŁĘBIA OSTROŚCI.mp3 Małgorzata Wakuluk o swoim projekcie ("Głębia ostrości")

 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

Gość: Małgorzata Wakuluk

Data emisji: 12.01.2021

Godz. emisji: 22.06

kmp

Czytaj także

Życie podczas pandemii koronawirusa. Wystawa wirtualna "Portret w Koronie"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 10:50
- Fotografia jest dla mnie pretekstem do spotkania drugiego człowieka i poznania jego historii - powiedziała Anna Bedyńska, autorka wystawy "Portret w Koronie". Artystka dokumentowała życie ludzi zamkniętych w domach podczas pierwszej fali koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Modzelewska: w 2020 roku udało się odzyskać 4 cenne dzieła utracone w czasie wojny

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 21:11
Przyspieszyła akcja restytucji dóbr kultury, które - utracone w czasie II wojny światowej - wracają do Polski po dziesiątkach lat. - Pomimo tak trudnego roku udało się odzyskać dla Polski cztery bardzo ważne straty wojenne - mówiła w Polskim Radiu 24 naczelnik Wydziału Restytucji Dóbr Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Agata Modzelewska.
rozwiń zwiń