X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Istotny sukces polskiej fotografii". Dr Kobylińska o nagrodzie World Press Photo dla Tomasza Kaczora

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 07:15
W audycji "Głębia Ostrości" artystyczny przegląd i podsumowanie roku 2020 w fotografii. Najciekawsze projekty, wystawy, albumy fotograficzne w opinii dr Weroniki Kobylińskiej z Instytutu Historii Sztuki UW oraz Igi Niewiadomskiej, autorki audycji.
Audio
  • 05.01.2021 (Polskie Radio 24 / Głębia ostrości)
Fotografia Przebudzenie Tomasza Kaczora, który został laureatem pierwszej nagrody w kategorii Portret World Press Photo
Fotografia "Przebudzenie" Tomasza Kaczora, który został laureatem pierwszej nagrody w kategorii "Portret" World Press PhotoFoto: EPA/Alejandro Garcia

Rok 2020 dla miłośników fotografii oznaczał zwykle uczestnictwo w wystawach i artystycznych wydarzeniach za pośrednictwem internetu. 

Zrzut ekranu 2020-12-4 o 21.jpg
"Misją fotografii jest przedstawienie człowieka drugiemu człowiekowi". Krzysztof Gołuch o cyklu "Co siódmy"

W rozmowie przywołano sukces polskiej fotografii, jakim była nagroda World Press Photo dla Tomasza Kaczora. - To także przypomnienie ważnego problemu społecznego, ta przejmująca fotografia pokazuje reakcję dziecka na brak poczucia bezpieczeństwa, spowodowany drastyczną traumą. Z jednej strony jest to istotny sukces polskiej fotografii, z którego możemy być dumnie, ale jednocześnie jest to przestroga, że pewnego rodzaju strach czy uprzedzenia powodują u dzieci daleko idące konsekwencję - mówiła dr Weronika Kobylińska.

W audycji także rozmowa o najdrożej zlicytowanej w tym roku w Polsce zdjęciu autorstwa Steve'a McCurry "Afgańska dziewczyna" oraz o innych wydarzeniach fotograficznych, które się odbyły w większości w trybie wirtualnym.

Przywołano także wystawę Helmuta Newtona "Lubię silne kobiety" w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. - Pokazuje zróżnicowane oblicze tego fotografa. To ponad dwieście zdjęć, widzimy tu nie tylko modę, nie tylko teatr czy scenografię, nagość i humor, ale przede wszystkim portrety niesamowitych kobiet, które już dojrzałe, pewne siebie patrzą wprost w obiektyw pełne swojej podmiotowości i siły - relacjonowała gość audycji.

Posłuchaj
22:11 _PR24_AAC 2021_01_05-22-06-23.mp3 05.01.2021 (Polskie Radio 24 / Głębia ostrości)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: dr Weronika Kobylińska (Instytutu Historii Sztuki UW)

Data emisji: 05.01.2021

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Misją fotografii jest przedstawienie człowieka drugiemu człowiekowi". Krzysztof Gołuch o cyklu "Co siódmy"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 22:10
- To jest moje widzenie świata osób niepełnosprawnych. Najważniejsze, żeby nie szkodzić, żeby dać głos tym osobom, temu środowisku osób z niepełnosprawnością, żeby upominać się o ich prawa, żeby mówić poprzez artystyczne inklinacje i ciągle przypominać światu, że są takie osoby - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Gołuch, fotograf, pedagog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głębia ostrości". Dzieła sztuki na XIX-wiecznych fotografiach

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 22:35
Anna Masłowska, kustosz zbiorów Ikonograficznych i Fotograficznych Muzeum Narodowego w Warszawie, opowiadała w "Głębi ostrości" opowiedziała o XIX-wiecznym albumie, w którym zachowały się wizerunki zaginionych polskich dzieł sztuki.
rozwiń zwiń