X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Każde spotkanie jest inne". Silvia Pogoda o projekcie "Portret Osobisty vol. 3"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 07:15
- Portret osobisty jest bardziej portretem autora, niż osoby na fotografii. To mój sposób patrzenia na osobę, to ja decyduję o tym co mi się podoba, także o nastroju zdjęcia. Jest w "Portretach osobistych" dużo mojego portretu, jest tam dużo ze mnie - mówiła o projekcie "Portret Osobisty vol. 3" Silvia Pogoda, fotografka.
Audio
  • 24.11.2020 Silvia Pogoda (Polskie Radio 24 / Głębia ostrości)
Z cyklu Portret Osobisty vol. 3
Z cyklu "Portret Osobisty vol. 3"Foto: Silvia Pogoda

Wychowała się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji, gdzie w latach dziewięćdziesiątych dzięki wsparciu taty, powstawały jej czarno-białe zdjęcia. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, choć jej pierwszy, wybrany kierunek to politologia.

wdowy.jpg
Magdalena Wdowicz-Wierzbowska o cyklu portretów wdów: rodzaj terapii po śmierci ojca

- Na początku nie myślałem o sobie jako o fotografie. Studiowałam politologię, zrobiłam doktorat, spełniając życzenie mojej mamy, czułam odpowiedzialność, chciałam ją zadowolić, a fotografia była po prostu moim hobby. W pewnym momencie poczułam, że mam dość robienia rzeczy dlatego, że ktoś inny sobie tego życzy, jest czas, żebym zrobiła coś dla siebie. Wtedy podjęłam decyzję o studiach artystycznych. Znowu zaczęłam od zera, byłam studentką pierwszego roku i potrzebowałam zarabiać pieniądze - opowiadała Silvia Pogoda.

- Moje początki, to nie założenie, że będzie się fotografem czy artystą, to postanowienie, że chcę być sobą - powiedziała.

Posłuchaj
21:33 _PR24_AAC 2020_11_24-22-06-43.mp3 24.11.2020 Silvia Pogoda (Polskie Radio 24 / Głębia ostrości)

Pogoda robi zdjęcia dla marek modowych, tworzy rysunki dla magazynów internetowych i drukowanych oraz pisze teksty. - Lubię moment, gdy robię zdjęcia, gdy widzę światło i wiem, że zadziała na zdjęciu. Widzę magię przede mną. Robiąc zdjęcie, czuję absolutny zachwyt, tak było na początku, tak jest teraz, za każdym razem - dodała artystka.

Wraz z wybranymi fotografami wzięła udział w tegorocznej edycji projektu "Portret Osobisty vol. 3" w ramach znanego już cyklu "Wszyscy Jesteśmy Fotografami", który w czasie pandemii rozgrywa się w przestrzeni wirtualnej pod hasłem "Odsłona Projektu".

- Każde spotkanie było zupełnie inne. Siedem różnych spotkań z siedmioma różnymi kobietami, każde emocjonalnie wymagające, ponieważ czułam wielką odpowiedzialność za to, co zrobię. Ze zrobieniem zdjęć łączyły się rozmowy, w których zawsze staram się być bardzo uważna. To było bardzo wyczerpujące, a z drugiej strony dostałam dużo dobra, to było przepiękne. Miałam otwartą przestrzeń do wykonania portretu - mówiła Silvia Pogoda.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: Silvia Pogoda 

Data emisji: 24.11.2020

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Intimate moment". Religia i duchowość w obiektywie Andrzeja Ziółkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 09:15
- Chciałbym moją fotografię nazwać "intimate moment" czyli taki, w którym człowiek jest w najbliższej duchowej obecności z tym, co nazywamy sacrum. Różne religie nadają temu różne imiona, ale chodzi o to samo - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Ziółkowski, fotograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weronika Gęsicka: w projekcie "Ślady" zaciera się granica między światem rzeczywistym a wykreowanym

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 23:59
- Wycinam zazwyczaj bardzo drobne fragmenty obrazu i tworzę z nich tworzę kolejne części poszczególnych scen. Każda zmiana, którą robię, jest wykorzystywana tylko w obrębie tej jednej fotografii - mówiła o swojej technice fotograf Weronika Gęsicka, autorka projektu "Ślady".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska o cyklu portretów wdów: rodzaj terapii po śmierci ojca

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 22:55
- Nie zdawałam sobie sprawy, że realizacja tego projektu to rodzaj terapii, który pomaga mi przejść żałobę po tacie -  powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, autorka książki fotograficznej  "Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami".
rozwiń zwiń