X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jolanta Rycerska: jeden obraz pozwala pokazać i powiedzieć tak wiele

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 23:59
Fotograf, kurator i wykładowca Jolanta Rycerska najbardziej ze swoich ostatnich prac ceni sobie "Bajki niczyje". Sądziła, że zostanie pisarką, ale swoje "bajki" i całą dotychczasową twórczość zapisała aparatem fotograficznym. - Być fotografem, to snuć swoją opowieść za pomocą obrazu - powiedziała na antenie Polskie Radio 24.
Z cyklu Bajki niczyje
Z cyklu "Bajki niczyje"Foto: Jolanta Rycerska

Jolanta Rycerska jest prezesem  Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Zarządu Okręgu Warszawskiego ZPAF, autorką wystaw fotograficznych i jurorką w konkursach i przeglądach portfolio.

Posłuchaj
22:47 Glebia 4 sierpień 2020 22_06_28.mp3 Jolanta Rycerska o tym, czym dla niej jest fotografia (Polskie Radio 24/Głębia ostrości)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
smolańska.jpg
Warszawa w obiektywie Marty Smolańskiej. "Miasto szczególne"

Jak mówiła, fotograf "buduje opowieść w taki sposób, by dała się opowiedzieć i przeczytać poprzez obraz". Co skłoniło niedoszłą pisarkę do robienia zdjęć? - Zachwyt tym, że jeden obraz jest tak skutecznym skrótem, by pokazać i powiedzieć tak wiele - wskazała.

Fotografia, zdaniem gość PR24, pozwala na "otwarcie porozumienia między autorem a widzem". - Obraz jest tym pomiędzy mną a osobą, która czyta moje dzieło i nasze umysły się spotykają. To jest cudowne - tłumaczyła.

Jolanta Rycerska jest autorką cyklu "Bajki niczyje". - To są takie rzuty słabego światła na tajemnice. Taki "Twin Peaks" każdego z nas, gdzie odsłaniamy fragment zasłony rzeczywistości, uchylamy ją, widzimy jakiś obrazek, symbol, motyw, ale nie wiemy, co jest dalej - opowiadała.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadzi: Iga Niewiadomska

Goście: Jolanta Rycerska

Data emisji: 4.08.2020

Godzina emisji: 22.06

PR24


Zobacz więcej na temat: fotografia KULTURA SZTUKA

Czytaj także

Głębia ostrości. Projekt "Miasteczko" Joanny Szpak-Ostachowskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 23:28
- Po wielu latach okazało się, że ta mityczna ulica mojego dzieciństwa była główną ulicą getta, na której działy się straszne rzeczy. Uderzyło mnie to odkrycie i sprawdziłam, czy mogę znaleźć to w innych miejscach. Tak odkrywałam klucz, którym chciałam podzielić się z widzami - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Szpak-Ostachowska, autorka zdjęć z serii "Miasteczko". Gościem audycji była również Joanna Kinowska, kuratorka wystawy.
rozwiń zwiń