X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Rytuały przejścia" Przemysława Pokryckiego

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 09:55
- Bardzo ważne jest dla mnie, żeby mieć zgodę fotografowanych osób na pokazywanie zdjęć z ich udziałem. Jeżeli ktoś się nie zgadza, to zdjęć nie robię - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Przemysław Pokrycki. 
Audio
  • Przemysław Pokrycki o sztuce fotografii (Głębia ostrości)
Z cyklu Rytuały przejścia, Pierwsza komunia 2005
Z cyklu "Rytuały przejścia", Pierwsza komunia 2005Foto: Przemysław Pokrycki

Pokrycki jest absolwentem Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego prace można oglądać na wystawach w Polsce i na świecie. Fotografie z realizowanego od wielu lat projektu "Rytuały przejścia" były pokazywane m.in. w Galerii Starmach w Krakowie, Galerii PF w Poznaniu oraz na Słowacji, Litwie, w Hiszpanii, Belgii, Niemczech, Chinach oraz USA. 

"Stół łączy bohaterów zdjęcia"

Zanim zaczął dokumentować chrzty, komunie, pogrzeby, a przede wszystkim wesela przez blisko 10 lat zajmował się fotografią prasową. Doświadczenie reporterskie okazało się atutem.

W PR24 tłumaczył, dlaczego każdy ślub jest inny. Mówił też o genezie cyklu "Rytuały przejścia".

- Zauważyłem, że to stół jest elementem łączącym zdjęcia przedstawiające chrzty, komunie, wesela i pogrzeby. Wszyscy tam się zbierają, przychodzi rodzina i wspólnie świętuje. Na początku były to komunie i wesela. Przekonano mnie jednak do chrztów i pogrzebów. Powstały pierwsze zdjęcia, cztery z nich zostały pokazane na wystawie "Nowi dokumentaliści". Od tego się zaczęło. Cykl zaczął się rozwijać, robiłem to dla własnej przyjemności. Podchodziłem do tego spokojnie, nic na siłę -  tłumaczył Przemysław Pokrycki.

"Fotograf rodzinny"

Fotograf brał udział w licznych wystawach zbiorowych, które wpisały się już do najnowszej historii sztuki współczesnej, m.in w słynnych "Nowych dokumentalistach" w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej w 2006 roku i w wystawie "Efekt czerwonych oczu Fotografia polska XXI wieku" w CSW w 2008 roku. 

W audycji o tym, jak zrobić dobre zdjęcia ślubne oraz co zadecydowało, że dla kilkuset osób - nawet z dalekich części Europy - Przemysław Pokrycki stał się "fotografem rodzinnym".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadzący: Iga Niewiadomska

Gość: Przemysław Pokrycki (fotograf)

Data emisji: 14.04.2020

Godzina emisji: 22.10

Zobacz więcej na temat: fotografia foto zdjęcia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Arcimowicz: fotografia coraz bardziej zajmuje się interpretacją

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 23:00
- Zawodowcy odchodzą od fotografii newsowej, która stała się domeną bezpośrednich świadków wydarzeń. Wszyscy posiadamy telefony komórkowe, każdy może wykonać zdjęcie i następnie poprawić je w postprodukcji. W zdecydowanej większości przypadków to wystarcza. Akcenty zostały przeniesione w inne rejony - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Marek Arcimowicz.
rozwiń zwiń