X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Arcimowicz: fotografia coraz bardziej zajmuje się interpretacją

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 23:00
- Zawodowcy odchodzą od fotografii newsowej, która stała się domeną bezpośrednich świadków wydarzeń. Wszyscy posiadamy telefony komórkowe, każdy może wykonać zdjęcie i następnie poprawić je w postprodukcji. W zdecydowanej większości przypadków to wystarcza. Akcenty zostały przeniesione w inne rejony - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Marek Arcimowicz.
Audio
  • Marek Arcimowicz o sztuce fotografii (Głębia ostrości)
nz Marek Arcimowicz
n/z Marek ArcimowiczFoto: archiwum autora

Marek Arcimowicz, fotograf "National Geographic Polska", od kilkunastu lat mówi się o nim fotograf od "zadań specjalnych", co zawdzięcza robieniu zdjęć w miejscach trudnych i niedostępnych. Fascynujące tematy, ekstremalne ujęcia, to domena artystyczna Marka Arcimowicza.

Jego zdaniem współczesna fotografia stała się polemiką. - Zmierza w kierunku impresjonizmu i ekspresjonizmu, nie w kierunku czystego dokumentu, żeby wyłożyć kawę na ławę. Mnie również bardziej interesują procesy, coś, co ma szerszy wymiar, na przykład kwestie ekologiczne, kondycja człowieka jako gatunku, społeczności i kultury, cywilizacji, która przeżywa kryzysy - powiedział gość Polskiego Radia 24. 


marekczarnecki.jpg
Marek Czarnecki: fotografia jest wyzwaniem

- Lepsza fotografia zawsze pozostawiała margines niedopowiedzenia, który stawał się przestrzenią dla odbiorcy. Otwierała drzwi przez które czytający mógł przejść i znaleźć własne przestrzenie do przemyśleń i refleksji. Obecnie fotografia nie musi być encyklopedyczna. Wszystko zostało pokazane i sfotografowane. Jak ktoś chce zobaczyć, jak wygląda jakiś gatunek zwierzęcia, to znajdzie go w internecie. Natomiast najważniejsze jest to, co myślimy na dany temat, jak interpretujemy zdarzenie? Istotne są przemyślenia, polemika, idee, krytyka. W tym jest sedno sprawo, nie jak wygląda dany budynek lub plaża - dodał. 

Podkreślił, że za najcenniejszą część fotografii uważa kontakt z drugim człowiekiem i możliwość jego poznania. - Zawsze zazdrościłem muzykom bezpośredniej interakcji, to fenomenalne. Brakuje mi tego w fotografii - przyznał fotograf, który jest pomysłodawcą wyjątkowego, jak na polskie warunki, spotkania środowiska fotograficznego - Fotocamp.  

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Głębia ostrości"
Prowadzący: Iga Niewiadomska
Goście: Marek Arcimowicz
Data emisji: 17.03.2020
Godzina emisji: 22.06

Polskie Radio 24

Zobacz więcej na temat: fotografia foto zdjęcia

Czytaj także

Marek Czarnecki: fotografia jest wyzwaniem 

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 12:49
- Przy niesamowitych możliwościach technicznych, kreacji i świecie wirtualnym, gdy pojawiły się wspaniałe narzędzia do realizacji fotografii, staram się w miarę możliwości nadążać, uczyć nowych rzeczy i wykorzystywać dla wizualizacji własnych pomysłów - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Marek Czarnecki. 
rozwiń zwiń