X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Głębia Ostrości": Zosia Promińska o swoim projekcie "Waiting room"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 22:45
Gościem audycji była Zosia Promińska. Była modelka stanęła po drugiej stronie obiektywu, by uwiecznić na portretach młodocianych modeli i modelki, którzy stoją u progu kariery zawodowej, choć ciągle jeszcze pozostają dziećmi. Tak powstał jej debiutancki projekt fotograficzny "Waiting room".
Audio
  • Zosia Promińska o projekcie fotograficznym z udziałem młodych modeli i modelek ("Głębia ostrości"/ Polskie Radio 24)
Zosia Promińska, z cyklu Waiting Room, 2019
Zosia Promińska, z cyklu Waiting Room, 2019Foto: Zosia Promińska

Jeszcze nie mają 18 lat, a już rozwijają swoją karierę, prezentując się na wybiegach w strojach uznanych projektantów. Na trwającej obecnie wystawie w warszawskim Instytucie Fotografii Fort można zobaczyć bohaterów projektu artystki, ubranych jak na wybieg i pozujących w swoich własnych dziecięcych pokojach, gdzie dorosłość i chęć kariery splata się z naturalną dla ich wieku rzeczywistością misiów i lalek.

Portrety niepełnoletnich modelek i modeli uwieczniła w swoim projekcie "Waiting Room" Zosia Promińska, była modelka, a obecnie artystka wizualna, fotografka, laureatka sekcji ShowOFF 2019 podczas festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Znakiem rozpoznawczym cyklu jest swoisty surrealizm. Ujęcia zbudowane są na kontraście dwóch poziomów rzeczywistości. Projekty Gosi Baczyńskiej czy Macieja Zienia wyglądają w tych ujęciach nierealnie, lecz jeszcze bardziej nierealne są uchwycone w obiektywie fotografki scenerie prywatnych pokojów jej bohaterów.

- Chciałam zgłębić zagadnienie tak młodych osób w branży mody. Znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego start w tym świecie przypada na wiek 12, 13 czy 14 lat - powiedziała autorka projektu.

- Obrazujące naszą rozmowę zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która ma 13 lat. W tym przypadku moda ją pochłania, jest przytłoczona tą modą, jej strój ogranicza jej ruchy i wypełnia większość zdjęcia. Ta fotografia najmocniej mówi o tym, o czym jest cały mój projekt - dodała Promińska.

Artystka opowiedziała również o swoich początkach w branży mody, gdy sama była jeszcze nastolatką.

***

Audycja: "Głębia ostrości" 

Prowadzący: Iga Niewiadomska 

Gość: Zosia Promińska

Data emisji: 18.02.2020

Godzina emisji: 22.06

Polskie Radio 24/instytutfotografiifort.org.pl/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Musiałówna. Fotografka, która przejechała samochodem całą Azję

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 00:10
- Zaprzyjaźniłam się z człowiekiem, który był kierownikiem wypraw w różne miejsca na świecie. Tak się złożyło, że organizowana była przez Uniwersytet Jagielloński wyprawa na Spitsbergen. Sprawdzałam się w trudnych warunkach, przejechałam samochodem całą Azję - opowiadała w Polskim Radiu 24 słynna fotoreporterka Anna Musiałówna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat widziany przez obiektyw aparatu Michała Adamskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:15
Fotograf, dokumentalista, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Michał Adamski jest również współpracownikiem Polskiej Agencji Fotografów FORUM, a także laureatem licznych konkursów, m.in. International Photography Award, czy Grand Press Photo. W audycji "Głębia ostrości" opowiedział o swojej pasji do fotografii, a także o realizowanych projektach.
rozwiń zwiń