X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Świat widziany przez obiektyw aparatu Michała Adamskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:15
Fotograf, dokumentalista, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Michał Adamski jest również współpracownikiem Polskiej Agencji Fotografów FORUM, a także laureatem licznych konkursów, m.in. International Photography Award, czy Grand Press Photo. W audycji "Głębia ostrości" opowiedział o swojej pasji do fotografii, a także o realizowanych projektach.
Audio
  • Michał Adamski o sztuce fotografii ("Głębia ostrości")
Z cyklu Nie mogę przebrnąć przez chaos, 2015
Z cyklu "Nie mogę przebrnąć przez chaos", 2015Foto: Michał Adamski

Michał Adamski specjalizuje się w projektach społecznych i dokumentalnych. Głośny stał się jego debiut książkowy "Nie mogę przebrnąć przez chaos" opisujący trudny czas związany z odchodzeniem i śmiercią rodziców artysty. Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że materiał fotograficzny, który złożył się na publikację, zaczął realizować na warsztatach w celu pogłębienia wiedzy związanej z dokumentalistyką.

- Tak się złożyło, że w tym czasie chorowała moja mama. Zacząłem robić jej zdjęcia, potem zaangażowałem w to również mojego tatę. Upublicznienie tej historii nie było dla mnie łatwe. Długo zastanawiałem się czy mogę to pokazać szerszej publiczności, czy mam do tego prawo. Przełomowym momentem było spotkanie w poznańskiej Galerii Arsenał, w którym uczestniczyły wolontariuszki jednego z hospicjów. Wtedy utwierdziłem się, że pokazanie fotografii ma sens - wskazał Michał Adamski.

Zdjęcia zawarte w książce "Nie mogę przebrnąć przez chaos" można obejrzeć na stronie internetowej: www.adamskimichal.com

markowski1200.jpg
Fotograf Stanisław Markowski. W poszukiwaniu straconego czasu

Ciekawość i spotkanie z drugim człowiekiem

Jak podkreślił Michał Adamski, najważniejsze w fotografii jest dla niego spotkanie z drugim człowiekiem, ciekawość, a także chęć jego poznania i zrozumienia. Zaznaczył, że historia związana z fotografowaniem rodziców odnosi się w ten sposób do zagadnienia śmierci i odchodzenia człowieka z ziemskiego życia. - Oprócz tego, że coś się fotografuje, że chce się coś pokazać i udokumentować, próbuje zrozumieć się człowieka, świat i zjawiska, które wokół nas zachodzą - zaznaczył fotograf.  

Mistrzowie Michała Adamskiego

Na twórczość Michała Adamskiego wpływ mieli wielcy mistrzowie fotografii, którzy stanowili dla niego źródło inspiracji.

- W początkach mojej kariery, gdy interesowałem się fotografią uliczną, moim mistrzem był Joel Meyerowitz. Następnie był m.in. Josef Koudelka. Podziwiam ich i czepię z ich twórczości. Duży wpływ wywarł na mnie również Filip Ćwik. Jego sposób myślenia o fotografii, a także świecie jest bliski moim poglądom na wiele rzeczy. Rozmawiamy ze sobą nie tylko o naszej profesji, ale również o tym, co nas otacza. Sądzę, że jest to bardzo ważne - podkreślił Adamski.

Ponadto Michał Adamski omówił również projekty “Close to the Ground Far from Heaven”, który przybliża życie lokalnych społeczności, oraz "Pies o dwóch ogonach".

***

Audycja: "Głębia ostrości"
Prowadzący: Iga Niewiadomska
Gość: Michał Adamski, fotograf 
Data emisji: 11.02.2020
Godzina emisji: 22.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotograficzna twórczość Andrzeja Zygmuntowicza

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 11:07
Przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików, wykładowca uniwersytecki zajmujący się historią polskiej i światowej fotografii, a także juror w wielu konkursach. Gościem audycji "Głębia ostrości" był Andrzej Zygmuntowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Musiałówna. Fotografka, która przejechała samochodem całą Azję

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 00:10
- Zaprzyjaźniłam się z człowiekiem, który był kierownikiem wypraw w różne miejsca na świecie. Tak się złożyło, że organizowana była przez Uniwersytet Jagielloński wyprawa na Spitsbergen. Sprawdzałam się w trudnych warunkach, przejechałam samochodem całą Azję - opowiadała w Polskim Radiu 24 słynna fotoreporterka Anna Musiałówna.
rozwiń zwiń