X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fotograf Stanisław Markowski. W poszukiwaniu straconego czasu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 23:35
- Istotą fotografii są rozważania o przemijaniu. Po to robimy zdjęcia, żeby uchwycić coś, co w danym momencie warte jest zachowania. Pomimo tego, że za chwilę tego nie będzie - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Stanisław Markowski.    
Audio
  • Stanisław Markowski o swojej twórczości (Głębia ostrości)
Demonstracje w Nowej Hucie, 15.10.1982
Demonstracje w Nowej Hucie, 15.10.1982Foto: Stanisław Markowski

Wyjątkowa intuicja i dobre oko, poetyckość i zaangażowanie w najważniejsze wydarzenia historyczne w Polsce to cechy artysty, o którym mówi się "fotograf prawdy".  - W fotografii ważna jest ulotność i żal za tym co odchodzi. Uważam, że wszystko co najpiękniejsze już było - tłumaczył gość Polskiego Radia 24. 

Jego zdaniem nie ma sztuki bez emocji, bez przeżywania czegoś pozawerbalnego. - Sztuki plastyczne i muzyka nienawidzą "Guteneberga", również retoryki. To inna materia - dodał Stanisław Markowski

Syn malarza i muzyka Kazimierza Markowskiego debiutował w 1971 roku. Jego aparat fotograficzny rejestrował czarny marsz po śmierci studenta UJ Stanisława Pyjasa wiosną 1977; wydarzenia w Stoczni Gdańskiej w 1980 r.; demonstracje po wprowadzeniu stanu wojennego; pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki i pielgrzymki papieża Jan Pawla II.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Głębia Ostrości"

Prowadzi: Iga Niewiadomska

Goście: Stanisław Markowski

Data emisji: 4.02.2020

Godzina emisji: 22.06


Czytaj także

"Głębia Ostrości". Michał Siarek na krańcu Europy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:21
- W perspektywie kilku lat sytuacja związana z Arktyką będzie kluczowa. Będąc na miejscu można wyczuć nadchodzące zmiany i nie chodzi tylko o migrację ryb - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Michał Siarek, który sportretował małą społeczność żyjącą na krańcach Europy, w przededniu zmian, które przynosi ocieplenie klimatu oraz międzynarodowa rywalizacja o wpływy ekonomiczne w rejonie Arktyki.
rozwiń zwiń