X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Głębia Ostrości": Maksymilian i Magdalena Rigamonti

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 22:30
O książce fotograficznej "Echo" nagrodzonej w kategorii Photography Book of the Year w prestiżowym amerykańskim konkursie "Pictures of the Year International" i wyróżnionej w ramach International Photography Awards opowiadali Maksymilian i Magdalena Rigamonti. 
Audio
  • Maksymilian i Magdalena Rigamonti o książce fotograficznej "Echo" ("Głębia ostrości")
Zdjęcie z książki Echo
Zdjęcie z książki "Echo" Foto: Maksymilian Rigamonti

Autorem zdjęć w albumie jest fotoreporter Maksymilian Rigamonti. Teksty towarzyszące fotografiom napisała dziennikarka Magdalena Rigamonti.

W recenzji opublikowanej w dzienniku "New York Times" podkreślono, że autorzy oddają zaległy hołd tym, którzy zginęli podczas masakry na Wołyniu w trakcie II wojny światowej. Hołd ten oddają zarówno poprzez formę graficzną, emocjonalne zdjęcia, jak i teksty.

Nad projektem Maksymilian i Magdalena Rigamonti pracowali od 2013 roku. - Pojechaliśmy większą grupą dziennikarzy na wyjazd studyjny. Na Ukrainie byłem wielokrotnie wcześniej. Tym razem pojechaliśmy tam z inicjatywy Press Clubu. W listopadzie weszliśmy w te pola z archeologiem, którego poznałem kilka lat wcześniej na Ukrainie. Został on naszym przewodnikiem - powiedział Maksymilian Rigamonti.

- Już wtedy, pierwszego dnia, zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy na wielkim cmentarzysku. Kiedy pytaliśmy, gdzie są groby, cmentarze, to nie było nic. Bo większość ofiar, zwłok ciągle leży w ziemi. Nikt ich nie ekshumował, nikt ich godnie nie pochował. A musimy pamiętać, że jest to prawie 100 tysięcy ludzi. 1200 wsi zostało całkowicie zniszczonych w ciągu kilku miesięcy 1943 roku - zaznaczyła Magdalena Rigamonti.

Więcej w nagraniu.

Audycja"Głębia Ostrości"

Prowadzi: Iga Niewiadomska

Goście: Maksymilian i Magdalena Rigamonti

Data emisji:14.01.2020

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ Ukrainy: są pierwsze pozwolenia na ekshumacje szczątków Polaków

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:46
Ukraina wydała stronie polskiej pierwsze pozwolenia na prace poszukiwawcze i ekshumacje szczątków Polaków, którzy są pochowani na jej terytorium - oświadczył ukraiński minister spraw zagranicznych Wadym Prystajko w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla Radia Swoboda.
rozwiń zwiń