X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Głębia Ostrości". Michał Siarek na krańcu Europy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:21
- W perspektywie kilku lat sytuacja związana z Arktyką będzie kluczowa. Będąc na miejscu można wyczuć nadchodzące zmiany i nie chodzi tylko o migrację ryb - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Michał Siarek, który sportretował małą społeczność żyjącą na krańcach Europy, w przededniu zmian, które przynosi ocieplenie klimatu oraz międzynarodowa rywalizacja o wpływy ekonomiczne w rejonie Arktyki.
Audio
  • Michał Siarek o sztuce fotografii (Głębia ostrości)
Widok cmentarza w Mehamn w gminie Gamvik, z cyklu Dobre wieści z najdalszego hrabstwa Norwegii, 2019
Widok cmentarza w Mehamn w gminie Gamvik, z cyklu "Dobre wieści z najdalszego hrabstwa Norwegii", 2019Foto: Michał Siarek

Hrabstwo Finnmark na północy Norwegii zamieszkuje około 75 000 osób, czyli w przybliżeniu tyle co przeciętne małe miasto w Polsce, na obszarze nieco większym niż województwo mazowieckie. To średnio dwie osoby i trzy renifery na kilometr. Mieszkańcy pytani o przyszłość są rozdarci, ponieważ rozwój przemysłu, który ocaliłby ekonomię małych miejscowości, może zagrozić nietkniętej przyrodzie północy. 

Pracując nad nowym projektem "Dobre wieści z najdalszego hrabstwa Norwegii" Siarek trafił do Gamviku, który jest ostatnią wsią na kontynencie i dzięki gościnności mieszkańców został rezydentem niezwykłego domu na wybrzeżu Morza Barentsa, żeby pracować nad pierwszą w historii wsi gazetą i założyć studio portretowe w lokalnym sklepie.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 tematy związane z Arktyką są kwestią nieodległej przyszłości, ale nadal są nieobecne w mediach. - Gamvik rozrasta się dlatego, że w związku z ociepleniem klimatu w okolice przeniosły się z południa ławice ryb. Lokalny przemysł i rybołówstwo nagle urosły. Ludzie znajdują się jednak w rozkroku. Zdają sobie sprawę, że ciężki przemysł i przetwórstwo może wpłynąć na największą wartość tego regionu jaką jest nietknięta przyroda  - mówił Michał Siarek. 

Podkreślił przy tym, że bardzo interesuje go poruszanie się na styku świata nauki, dziennikarstwa i sztuki. Jego zdaniem wynika to z ciekawości na punkcie tematów, które są zbyt skomplikowane, by można było je zawrzeć w jednym nagłówku. 

Więcej w nagraniu.

Audycja:""Głębia Ostrości"

Prowadzi: Iga Niewiadomska

Gość: Michał Siarek

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 22.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt fotograficzny współczesnej stolicy Macedonii opisuje żywy mit Aleksandra Wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 22:30
"Alexander” to  fotograficzny projekt Michała Siarka. Artysta prezentuje obrazy współczesnej Macedonii, powiązane z tożsamością narodową mieszkańców jednej z republik byłej Jugosławii. - Aleksander Wielki jest nadal żywym tematem rozmów mieszkańców republiki – mówił w audycji "Głębia ostrości” w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń