X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wiesław Zieliński: bardzo lubię ludzi, którzy są ciekawi

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 22:39
- Bardzo lubię ludzi i to takich, którzy są ciekawi. Są ciekawi z tego względu, że są ich różne typy: ze względu na charakter, wygląd oraz wiele innych rzeczy. Większość moich zdjęć dotyczyła właśnie ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 fotograf Wiesław Mariusz Zieliński.
Audio
  • Wiesław Zieliński o fotografii ("Głębia Ostrości")
Fotografia z cyklu Wielki Świat Małego Człowieka, 1960 - 1966 fot. Wiesław Zieliński
Fotografia z cyklu "Wielki Świat Małego Człowieka", 1960 - 1966 fot. Wiesław ZielińskiFoto: Wiesław Zieliński

Gość audycji ma na swoim koncie ponad 20 wystaw indywidualnych i ponad 200 zbiorowych. Jako fotograf realizuje się od lat 60. XX wieku. Fotografował m.in. portrety, krajobrazy, pejzaże, zabytki, a także akty.

W PR24 mówił m.in. o swojej  wystawie "Wielki świat małego człowieka" z 1965 roku. Jej część została powtórzona w 2016 roku w Warszawie. Tematem były dzieci. Ale fotografowane było również, niejako przy okazji, samo miasto.

"Fotografuję zmieniającą się stolicę"

- Warszawę fotografuję dotychczas. Przede wszystkim fotografuję zmiany, które zachodzą. Mam również zdjęcia z początku lat 60., które dzisiaj są już archiwalnymi. Warszawa się bardzo zmienia, co oczywiście nie jest dla mnie odkrywcze. Pamiętam, że kiedyś były ruiny na Nowym Świecie. Przeżywałem bardzo wyprawy w te gruzy. Mam trochę zdjęć dokumentalnych z tamtych czasów - podkreślił w Polskim Radiu 24 Wiesław Zieliński.

Jak zaznaczył, lubi ciekawych ludzi. - Są oni ciekawi z tego względu, że są ich różne typy: ze względu na charakter, wygląd oraz wiele innych rzeczy. Większość moich zdjęć dotyczyła właśnie ludzi - dodał fotograf.

Więcej w nagraniu. 

****

Audycja:""Głębia Ostrości"

Prowadzi: Iga Niewiadomska

Gość: Wiesław Mariusz Zieliński

Data emisji: 24.12.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Turczyk: fotografia to praca, zdjęcia są moim hobby

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 23:01
- Fotografowanie życia codziennego było czymś, co skłoniło mnie do wykonywania tego zawodu. Natomiast polityka stała się moją pracą, fotografowanie zwykłych ludzi i emocji było dla mnie clou. Zawsze śmiałem się, że pracuję jako fotograf, a hobbystycznie robię zdjęcia - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Turczyk.
rozwiń zwiń