X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Głębia Ostrości”: Anna Musiałówna

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 23:05
- Weszłam prosto w miasto, między ludzi smutnych, zamyślonych, stojących w kolejkach do sklepów z wyrazem beznadziei na twarzach. W pewnym momencie zauważyłam, że jedna twarz się uśmiecha. Okazało się, że ten człowiek, stojący z białą laską, był niewidomy. W tamtym czasie to zdjęcie mówiło dużo o tym, w jakim momencie jesteśmy – wspominała w Polskim Radiu 24 Anna Musiałówna, fotoreporterka i dokumentalistka. 
Audio
Optymista nasza jesień 81  z reportażu o ludziach w kolejkach drukowanym w piśmie itd
"Optymista nasza jesień 81" z reportażu o ludziach w kolejkach drukowanym w piśmie "itd"Foto: Anna Musiałówna

Fotografowała między innymi dla takich pism jak "itd", "Przyjaciółka", "Na Przełaj" czy "Razem". Jest laureatką wielu nagród z zakresu fotografii prasowej, fotoreporterką i dokumentalistką.

Anna Musiałówna wychowała się w domu fotografa, jej brat był także zajmował się zdjęciami. – To brat dał mi aparat, pokazał jak się go obsługuje i wyrzucił na ulicę mówiąc "idź popatrz na ludzi". Wkrótce, w 1972 r wydrukowałam pierwszy materiał w piśmie "itd" pt. "Pan doktor wizytuje" - historię lekarza, który wraz z rodziną został zesłany na wieś, w świętokrzyskie – wspominała fotografka.

Prace Anny Musiałówny były prezentowane w 2008 r. w warszawskiej Zachęcie na wystawie "Dokumentalistki – polskie fotografki XX wieku". Natomiast we wrześniu i październiku będzie można oglądać w Warszawie wystawę jej zdjęć zatytułowaną "Próba przeczekania wiatru. Fotografie ze Spitsbergenu".

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Iga Niewiadomska.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 22:06

Zobacz więcej na temat: fotografia PRL
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przełom w kadrze. 1989”. Przemiany społeczne i codzienne życie Polaków w fotografii

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 10:00
"Przełom w kadrze. 1989” to plenerowa wystawa pokazująca zdjęcia, na których utrwalono wydarzenia polityczne i codzienne życie Polaków w okresie transformacji. O ekspozycji w rozmowie z Igą Niewiadomską opowiadała Katarzyna Puchalska, współkuratorka wystawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 22:30
- Od dawna chcieliśmy zorganizować wystawę z fotografią mody, ponieważ nigdy takiej nie było - mówiła w PR24 Olga Łacna, dyrektorka Instytutu Fotografii Fort. - Nie chodziło tylko o pokazanie 100 najlepszych fotografii, ale o to, jak zdjęcie funkcjonuje w całym systemie mody - dodała kuratorka wystawy Aleksandra Jatczak-Repeć.
rozwiń zwiń