X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Głębia Ostrości". O fotograficznej twórczości Anny Orłowskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 10:30
W audycji "Głębia ostrości" rozmowa o twórczości Anny Orłowskiej. Artystka w swoim ostatnim projekcie fotograficznym Futerał (2018) opowiada o polskich pałacach, zarówno tych z przeszłości, jak i tych zbudowanych po wojnie na kanwie socrealistycznych marzeń o monumentalnych wnętrzach. 
Audio
  • 20.08.2019 Głębia ostrości. Gość: Anna Orłowska
nz fotografia autorstwa Anny Orłowskiej
n/z fotografia autorstwa Anny OrłowskiejFoto: archiwum autorki

- W swoim projekcie pokazuję m.in. infrastrukturę dla służby. Została tak zaprojektowana, żeby nie była widoczna dla postronnych osób, w tym turystów. A mnie zależało na tym, żeby je pokazać - powiedziała w PR24 Anna Orłowska, która przypomniała, że oficjalny punk widzenia obserwowany np. z perspektywy turysty znacznie rożni się od tego, co zawarła w swoich pracach.

Artystka mówiła o pracy nad projektem fotograficznym Futerał, jego genezie i zastosowanych rozwiązaniach formalnych. Jednym z jego elementów jest fotografowania budynków. - Opowiadam o tym, jakie transformacje zostały dokonane na architekturze. Wraz ze zmianą funkcji zmieniła się też wizualność tych budowli. Moim celem było, żeby to uchwycić - opowiadała artystka. - Wcześniej nie pracowałam z klasyczną dokumentalną fotografią. Po tym projekcie można powiedzieć, że złapałam dokumentalnego bakcyla. Zrozumiałam, że te miejsca są warte dokumentowania. One znikają, a w ich miejsce powstają nowoczesna SPA i inne hotele. A po pewnym czasie wszystkie wyglądają podobnie. Jak to hotele... - dodała.

Anna Orłowska ukończyła Fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Jest laureatką stypendium Photo Global w School of Visual Arts w Nowym Jorku. Jej prace pokazywane były m.in. w: CSW U-jazdowski w Warszawie, na International Festival of Fashion and Photography w Hyeres, w Aperture Foundation czy Fundació Joan Miró.

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: Anna Orłowska

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 22:06

Zobacz więcej na temat: KULTURA fotografia