X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wystawa "Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 22:30
- Od dawna chcieliśmy zorganizować wystawę z fotografią mody, ponieważ nigdy takiej nie było - mówiła w PR24 Olga Łacna, dyrektorka Instytutu Fotografii Fort. - Nie chodziło tylko o pokazanie 100 najlepszych fotografii, ale o to, jak zdjęcie funkcjonuje w całym systemie mody - dodała kuratorka wystawy Aleksandra Jatczak-Repeć.
Audio
  • 13.08.19 Głębia ostrości: wystawa "Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce" (PR24)
Fot. Wiesław Zieliński dla Mody Polskiej
Fot. Wiesław Zieliński dla Mody PolskiejFoto: Wiesław Zieliński

Kilkaset unikatowych zdjęć dokumentujących rozwój polskiej mody skałda się na wystawę "Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce", którą do 12 września można oglądać w Instytucie Fotografii Fort.


Glebia 1200.jpg
"Przełom w kadrze. 1989”. Przemiany społeczne i codzienne życie Polaków w fotografii

Ekscytująca podróż po świecie polskiej mody

Dyrektorka Instytutu Fotografii Fort przyznała, że pomysł zorganizowania takiej wystawy był obecny od samego powstania instytutu. - Pierwszy z tym pomysłem przyszedł do nas Michał Suchora, czyli współkurator wystawy - opowiadała.

- Gdy trzy lata temu zaczynaliśmy się zastanawiać jak taka wystawa ma wyglądać, baliśmy się, że to zbyt wielkie przedsięwzięcie, żebyśmy dali radę mu podołać - dodała Olga Łacna.

Na wystawie obecne są prace takich artystów jak Zuza Krajewska, Sonia Szóstak, Tadeusz Rolke, Wojciech Plewiński, Krzysztof Gierałtowski, Jerzy Neugebauer, Jacek Poremba czy Marek Straszewski. 

Fotograficzna i modowa podróż rozpoczyna się w roku 1918, by przez okres międzywojenny, czasy stalinizmu, politycznej odwilży, czasu Solidarności i okresu transformacji skończyć opowieść współczesnymi zdjęciami. 

W "Głębi Ostrości" z Olgą Łacną, dyrektorką Instytutu Fotografii Fort oraz kuratorką Aleksandrą Jatczak-Repeć rozmawiała Iga Niewiadomska.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: Olga Łacna (dyrektorka Instytutu Fotografii Fort), Aleksandra Jatczak-Repeć (kuratorka wystawy)

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 22:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Głębia Ostrości”: fotografia i latanie pasjami Kacpra Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 12:35
Gościem Igi Niewiadomskiej w najnowszej odsłonie „Głębi Ostrości” był fotografik Kacper Kowalski. W audycji  powiedział m.in. o doświadczeniach pilota i architekta w pracy ze zdjęciami, o artystycznej wrażliwości, a także o sztuce widzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotograficzna twórczość Andrzeja Zygmuntowicza

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 11:07
Przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików, wykładowca uniwersytecki zajmujący się historią polskiej i światowej fotografii, a także juror w wielu konkursach. Gościem audycji "Głębia ostrości" był Andrzej Zygmuntowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

18. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 07:01
Tegoroczny festiwal  jest zaproszeniem do spojrzenia na uniwersalny aspekt egzystencji przez pryzmat kultury europejskiej, oczami artystów, którzy posługują się nie tylko fotografia, ale łączą ze sobą także inne dziedziny sztuki oraz odwołują się do antropologii, psychologii i nauk ścisłych. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Candrowicz - pomysłodawca i dyrektor festiwalu.
rozwiń zwiń