X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Lądowanie na Księżycu". O "wielkim kroku" na wesoło

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 22:55
Od lądowania na Księżycu minie niedługo pół wieku, ale to wydarzenie dalej rozpala wyobraźnię. W warszawskiej wystawie w Leica Gallery można oglądać wystawę związaną z "wielkim krokiem dla ludzkości" autorstwa Thomasa Herbricha. Fotograf postanowił podejść do misji Apollo 11 w nieszablonowy sposób.
Audio
Fotografia z cyklu Lądowanie na Księżycu - historia prawdziwa
Fotografia z cyklu "Lądowanie na Księżycu - historia prawdziwa"Foto: Thomas Herbrich

Projekt Thomasa Herbricha, zatytułowany "Lądowanie na Księżycu - historia prawdziwa" opowiada o misji amerykańskiego statku kosmicznego Apollo 11. Artysta przy pomocy czarno-białych fotografii, opatrzonych dowcipnymi tekstami buduje groteskową opowieść rodem z 1969 roku. 

Rafał Łochowski (Leica Gallery Warszawa) opowiedział o tym jak trafił na wystawę Thomasa Herbricha i swoich pierwszych kontaktach z niemieckim fotografem. Jak podkreślił, "natychmiast zakochał się" w zdjęciach z "Lądowania na Księżycu". - Skontaktowałem się z Thomasem mailowo, zaczęliśmy korespondować. (...) Umówiliśmy, że musimy coś jeszcze razem zrobić - powiedział. Tak doszło do pomysłu "uczczenia" wydarzenia z 20 lipca 1969 roku wystawą w Warszawie.

- Na szczęście okazało się, że Thomas jest w tym czasie dostępny, może do nas przyjechać, jest zainteresowany wystawą u nas, mimo że to jego pierwsza wizyta i wystawa w Polsce. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi - podkreślił Rafał Łochowski.

"Postanowiłem zrobić to inaczej"

Thomas Herbrich mówił o tym, skąd się wziął pomysł na jego projekt. - 10 lat temu, przy okazji 40. rocznicy lądowania na Księżycu, kontaktowałem się ze swoimi współpracownikami, którzy zasugerowali, żeby zrobić coś wesołego, dlatego, że wątpliwości i teorie spiskowe związane z historią misji Apollo 11 zawsze funkcjonowały w społeczeństwie, natomiast większość z nich traktowała tę historię śmiertelnie poważnie - opowiadał. Jak dodał, "postanowił zrobić to inaczej".

- Cały dowcip polegał na znalezieniu odpowiedniego bohatera. Wymyśliłem wuja Stanleya, który na potrzeby projektu został "zagrany" przez mojego brata, Markusa - powiedział niemiecki fotograf.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Iga Niewiadomska.

Polskie Radio 24, msze, mat. prasowe

--------------------------

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 22.06

Zobacz więcej na temat: fotografia apollo 11 księżyc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

51 lat temu po raz pierwszy człowiek stanął na Księżycu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 06:00
20 lipca 1969 roku z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jako jedyne w bloku komunistycznym, nadawało Polskie Radio: "Tu serwis księżycowy Polskiego Radia. Rozpoczynamy transmisję z lądowania na Księżycu księżycowej motorówki". Posłuchaj archiwalnych nagrań.
rozwiń zwiń