X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Robert Wolański, portrecista: potrafię dostrzec czystość w oczach

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 10:00
Przed jego obiektywem stawali znani aktorzy, reżyserzy, osoby publiczne. Jego fotografie mają jedną wspólną cechę: poza znakomitym warsztatem i wyczuciem artystycznym, jest w nich ciekawość drugiego człowieka. Gościem audycji "Głębia ostrości" w Polskim Radiu 24 był fotografik, uznany portrecista Robert Wolański.
Audio
  • 28.05.2019. "Głębia ostrości". Gość: PR24: Robert Wolański, fotografik Temat: Twórczość Roberta Wolańskiego
Twórczość Roberta Wolańskiego
Twórczość Roberta Wolańskiego Foto: Robert Wolański

Robertem Wolański - absolwent łódzkiej Filmówki, po studiach pracował w Paryżu. Zrealizował sesje dla najlepszych magazynów w Polsce. Lubi fotografować teatr, stąd projekty dla Opery Narodowej i Teatru Wielkiego.

W Polskim Radiu 24 mówił o początkach swojej fotograficznej pasji, która z czasem stała się dla niego sposobem na życie. Opowiadał też o inspirujących ludziach, m.in. ukochanej żonie Agnieszce i spotkaniach, które spowodowały że zajął się zawodowo fotografowaniem. - Pierwszy aparat kupiła mi mama będąc na wycieczce w NRD. Technika i technologia były wtedy magiczne. Praca w ciemni - to była ekscytująca wiedza tajemna - powiedział Robert Wolański. 

Gatunkiem, który przyniósł Robertowi Wolańskiemu uznanie oraz artystyczne spełnienie, jest portret. W Polskim Radiu 24 mówił, na czym polega tajemnica dobrego zdjęcia portretowego.

- Robiąc portrety, nigdy nie jestem przygotowany do sesji. Nie przychodzę z gotowym pomysłem, że muszę zrobić tak, a nie inaczej. Przez lata robiłem bardzo różne rzeczy. Fotografia portretowa zawsze we mnie była, ale kształtowała się w mojej pracy komercyjnej. Okazało się, że krążę wokół ludzi, o których zawsze marzyłem. I zacząłem z pracy komercyjnej wyciągać to, co we mnie głębiej siedziało - powiedział Robert Wolański.

- Gdy jestem na przeciwko kogoś, wydaje mi się że potrafię dostrzec ten moment, o który mi chodzi. Tę czystość w oczach, w spojrzeniu drugiego człowieka. Nie jest to proste. Czasami mam do dyspozycji kilka godzin, a czasami kilka minut - dodał. 

Podczas rozmowy z Igą Niewiadomska podkreślił, że istotą każdej działalności artystycznej jest pasja.


Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Iga Niewiadomska.

Polskie Radio 24/tb

--------------------

Data emisji: 28.05.2019

Godzina emisji: 22.06  
Zobacz więcej na temat: fotografia SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak