X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fotocamp już w czerwcu. Tu fotografowie "nakręcają się pomysłami"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 09:55
W czerwcu odbędzie się druga edycja Fotocampu – imprezy, podczas której spotykają się ludzie zajmujący się forografią. Wśród nich są także najwybitniejsi artyści. - Ludzie nawzajem nakręcają się pomysłami, tworzą się relacje. Bardzo często można się spotkać z osobami, które dostają najwyższe laury, tak jak laureaci World Press Photo – powiedział w Polskim Radiu 24 fotograf i współorganizator festiwalu Marek Arcimowicz.
Audio
Fotocamp 2018
Fotocamp 2018Foto: Małgorzata Telega

Pierwsza edycja imprezy zgromadziła wielu wybitnych fotografów. Warsztaty, projekcje, prezentacje, przegląd portfolio i nielimitowany dostęp do znanych i uznanych artystów - to wyróżnik i siła Fotocampu. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 17 czerwca w ośrodku pod Karpaczem.

O odczuciach z pierwszej edycji w Polskim Radiu 24 mówił Marek Arcimowicz.- Najbardziej mnie zaskoczyło to, że potwierdziło się to, co czuliśmy od lat – wspólnie z innymi fotografami, głównie z "National Geografic" - że brakuje takich integracyjnych imprez. Wynika to chyba ze słabości związków, stowarzyszeń fotograficznych. Jest w Polsce kilka bardzo silnych lokalnych grup, ale brakuje ogólnokrajowych. Na pewno to środowisko dziś spajają internet i social media, ale nic nie zastąpi kontaktu na żywo – podkreślił fotograf.

Jak zaznaczył, formuła wspólnych spotkań, których uczestnicy spędzają ze sobą 3 dni okazała się trafna. - Podczas tych spotkań uruchamia się swego rodzaju ferment twórczy. Ludzie nawzajem nakręcają się pomysłami, tworzą się relacje. Bardzo często są też spotkania z ludźmi, którzy dostają najwyższe laury, tak jak laureaci World Press Photo. Nagle się okazuje, że osoba, która jest na szczycie hierarchii fotograficznej – jeżeli w ogóle coś takiego istnieje – to bardzo fajny facet albo bardzo fajna kobieta – osoba, która jest otwarta, pomocna, o dużej wrażliwości. Osoba, która chce pomóc. I nagle przed człowiekiem, który wcześniej napotkał na ścianę we własnym rozwoju, otwiera się ocean, otwierają się drzwi i widzi on bezmiar przestrzeni, w której może się poruszać. Często ma także nadany kierunek i dostaje inspirację. Na tym polega największa siła Fotocampu – powiedział Marek Arcimowicz.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Iga Niewiadomska.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 22.06

Zobacz więcej na temat: fotografia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystawa "Tadeusz Rolke. Fotografie Warszawskie" w Domu Spotkań z Historią

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 23:31
- Emocje, które wiążą się z tymi zdjęciami, to radość fotografowania. Jeśli fotograf jej nie odczuwa, to mu bardzo współczuję – mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Rolke. W audycji o twórczości artysty w mówiła także Anna Brzezińska, współkuratorka warszawskiej wystawy.
rozwiń zwiń