X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koronawirus w Polsce. Paweł Sałek: porównanie do Czarnobyla jest bezzasadne

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 10:59
-  Wszystkie organy państwa informowały na bieżąco i uczciwie jaka jest sytuacja związana z koronawirusem. Nic nie było ukrywane - mówił w Polskim Radiu 24  doradca Prezydenta RP Paweł Sałek. Gośćmi byli również Katarzyna Piekarska (Inicjatywa Polska), Katarzyna Kotula (Wiosna), Daniel Milewski (Prawo i Sprawiedliwość), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska) i Paweł Szramka (Kukiz'15)
Audio
  • Goście Katarzyny Gójskiej o koronawirusie w Polsce (7x24)
Goście Katarzyny Gójskiej w studiu Polskiego Radia
Goście Katarzyny Gójskiej w studiu Polskiego Radia Foto: PR24

Paweł Sałek podkreślił, że porównywanie sytuacji związanej z koronawirusem do katastrofy w Czarnobylu jest bezzasadne. - Tamta tragedia było ukrywana wobec Polaków. Dzisiaj jasna informacja przekazywana jest do wszystkich. Nie można wywoływać paniki, trzeba zachowywać się rozsądnie, nie można grać na ludzkich emocjach i przekazywać fałszywych informacji - powiedział doradca Prezydenta RP. Porównał zachowanie części opozycji w tej sprawie do wywoływania ducha, żeby tylko był. 


East News Wrocław koronawirus 1200.jpg
Specustawa ws. koronawirusa już obowiązuje. Sprawdź, co zmieniają nowe przepisy

"Dofinansowanie i fundusz medyczny" 

Dodał, że powstanie nowy fundusz medyczny, który zasili politykę zdrowotną o prawie 3 mld złotych. - Pieniądze związane z koronawirusem i onkologią będą miały kolejne dofinansowania. Prezydent zadbał o to, by pieniądze zostały zabezpieczone. Sprawa ochrony zdrowia leży prezydentowi Andrzejowi Dudzie na sercu. Andrzej Duda jest na bieżąco informowany o sytuacji w Polsce związanej z koronawirusem. Miejmy nadzieję, że zarażone osoby wyzdrowieją - tłumaczył Paweł Sałek. 

"Umiarkowane zaufanie do rządu"

Katarzyna Piekarska zauważyła, że potrzeba było dopiero koronawirusa, by można było słuchać siebie nawzajem. - Poprawki opozycji do specustawy zostały przyjęte, prezydent ją podpisał. Mam nadzieję, że postulaty opozycji będą słuchane - powiedziała. Podkreśliła, że ma umiarkowane zaufanie do rządu, ale w obecnej sytuacji ma nadzieję na współpracę. - Liczymy na modelową współpracę przy poważnym zagrożeniu - dodała poseł Inicjatywy Polskiej. 

"Niespełniona obietnica opozycji" 

Daniel Milewski tłumaczył, że w przypadku koranawirusa rząd postępował bardzo racjonalnie. - Nie chodziło o to, by siać panikę. Tymczasem na pewnym etapie koronawirus był niespełnioną obietnicą opozycji - powiedział poseł PiS. Wyjaśnił, że sprawę wykorzystywali m.in. Robert Biedroń i Małgorzata Kidawa-Błońska. 

"Pośpiech przy specustawie" 

Paweł Szramka podkreślił, że nie ma do końca zaufania do władz ws. koronawirusa. - Pojawiały się sprzeczne informacje. Słyszeliśmy, że jesteśmy bezpieczni. Nawet, że nie ma zagrożenia koronawirusem. Później zwołano nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, następnie pojawiła się specustawa, którą przyjęto po dwudziestu czterech godzinach. Niepoważne jest, by taką ustawę przyjmować w takim tempie - powiedział poseł Kukiz'15. 

"Wprowadzanie ludzi w błąd"

- Miarą jakości polityka jest zachowanie w sytuacjach kryzysowych wobec swoich oponentów - mówił z kolei Mariusz Kałużny. Codziennie mamy informacje rządowe ws. koronawirusa. Nawet PKN Orlen będzie produkował płyn do higieny rąk, przyjęto również specustawą. Podjęto wszelkie możliwe działania, tymczasem opozycja twierdzi, że nic nie działa i rząd nie jest przygotowany. Pojawiły się nawet insynuacje, sugerowano ukrywanie koronawirusa. Opozycja powinna przeprosić za wprowadzanie ludzi w błąd - dodał poseł Solidarnej Polski. 

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Chcemy być jeszcze lepiej przygotowani". Prezydent podpisał specustawę ws. koronawirusa

Natomiast Katarzyna Kotula podkreśliła, że Lewica od początku apelowała o zachowanie spokoju w sprawie koronawirusa i zadawała merytoryczne pytania. - Mamy jednak prawo trzymać rękę na pulsie, krytykować i przyglądać się działaniom rządu. Jesteśmy opozycją i taka jest nasza rola - podsumowała.  

Informacyjna Agencja Radiowa

Do tej pory w Polsce zdiagnozowano sześć przypadków zarażenia patogenem z Chin.

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "7x24"
Prowadząca: Katarzyna Gójska
Goście: Katarzyna Piekarska (Inicjatywa Polska), Katarzyna Kotula (Wiosna), Daniel Milewski (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Paweł Szramka (Kukiz'15)
Data emisji: 08.03.2020
Godzina emisji: 09.06


Zobacz więcej na temat: koronawirus wirus zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Tomasz Rożek o koronawirusie: Polska jest na etapie Chin z pierwszych dni stycznia

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 14:58
- Można się spodziewać, że jeszcze przez miesiąc lub dwa grupa osób, u których zostanie zdiagnozowany wirus, może rosnąć. Na możliwość zwiększenia liczby chorych wskazują również modele matematyczne - powiedział dr Tomasz Rożek prowadzący blog "Nauka. To lubię".
rozwiń zwiń