X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Napędzanie paniki". Michał Woś o słowach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 10:40
- Marszałek Kidawa-Błońska napisała, że wzywa rząd do ujawnienia prawdy. To nie jest poziom osoby, która pretenduje do tego, żeby być prezydentem - mówił w Polskim Radiu 24 minister środowiska Michał Woś. Sprawę komentowali także Piotr Kaleta (PiS), Paweł Sałek (doradca prezydenta RP), Grzegorz Napieralski (KO), Jan Filip Libicki (PSL) i Beata Maciejewska (Lewica).
Audio
  • Michał Woś: wprowadzanie niepokoju prowadzi do podsycania sporu politycznego (7x24/PR24)
7x24
7x24Foto: Polskie Radio 24
koronawirus_en1200.jpg
MSZ: nieustannie monitorujemy rozwój epidemii koronawirusa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że nieustannie monitoruje rozwój epidemii koronawirusa poza granicami Polski. Resort dyplomacji w komunikacie apeluje do podróżnych, by przed podjęciem decyzji o wyjeździe z kraju upewnili się, że ich miejsce docelowe jest bezpieczne.

Koronawirus, który pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach, zabił już ok. 3 tys. osób, w zdecydowanej większości w Chinach, i rozprzestrzenił się na ok. 60 krajów. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na świecie wzrosła do ponad 86 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano 29 zgonów.

Michał Woś odniósł się do słów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która napisała: "wzywam premiera Morawieckiego i rząd do ujawnienia prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce". - To jest zupełnie nie na poziomie kogoś, kto pretenduje do tego, żeby być prezydentem. To jest napędzanie paniki - mówił minister.

"Wszystkie szpitale dostały wytyczne"

- Wszystkie procedury zostały wdrożone. Od miesiąca działa specjalny zespół przy premierze, jest koordynacja. Wszystkie szpitale dostały wytyczne. Wprowadzanie niepokoju prowadzi do podsycania sporu politycznego. To nie powinno mieć miejsca - wyjaśnił.

pap korornawirus polska lotnisko 1200.jpg
Zagrożenie koronawirusem. Stan podwyższonej gotowości w wielkopolskich szpitalach

Grzegorz Napieralski (KO) stwierdził, iż "nie zauważył, by ktoś przekroczył granicę ataku czy wykorzystał politycznie temat koronawirusa". - To, że politycy dopytują rząd, że mają podejrzenia... To nie jest nic groźnego, to nie były brutalne ataki. Nie chcę podgrzewać żadnej paniki. Chciałbym po prostu, żeby moje państwo było przygotowane - zaznaczył.

- Na naszej konwencji prezes Władysław Kosiniak-Kamysz bardzo jasno powiedział, że jest gotowy do współpracy z rządem ws. koronawirusa - zapewnił Jan Filip Libicki (PSL). Z kolei Beata Maciejewska (Lewica) powiedziała, że "nie widzi paniki w społeczeństwie". - Trzeba działać legislacyjnie. My, jako Lewica złożyliśmy projekt ustawy, który mówi o tym, że trzeba wprowadzić 14-dniową hospitalizację, jeśli zostanie stwierdzona epidemia - przypomniała.

"Wypowiedź p. Kidawy-Błońskiej była nieodpowiedzialna"

1200_koronawirus_PAP.jpg
GIS: nie mamy w Polsce żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Suski: wykorzystywanie zagrożenia koronawirusem jest nieprzyzwoite

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 11:11
- Przedstawiciele największego klubu opozycji sugerują, że rząd coś ukrywa, że są wypadki zachorowań. Rząd przedstawi jaka jest sytuacja - komentował zapowiedź posiedzenia Sejmu ws. koronawirusa Marek Suski (PiS). W studiu Polskiego Radia 24 o zagrożeniu epidemią dyskutowali także: Lech Jaworski (Porozumienie), Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta), Paweł Kowal (PO), Hanna Gill-Piątek (Lewica), Dobromir Sośnierz (Konfederacja).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten temat powinien być wyjęty z politycznego sporu". Wicerzecznik PiS o koronawirusie

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 11:21
- Apelujemy o to do polityków wszystkich opcji politycznych - powiedział w sobotę Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, członek sztabu wyborczego ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjazd za granicę? MSZ radzi jak postępować w obliczu epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 23:30
MSZ nieustannie monitoruje rozwój epidemii poza granicami Polski za pośrednictwem sieci placówek dyplomatycznych, współpracując przy tym z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia – poinformowano na stronie internetowej resortu.
rozwiń zwiń