X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Joanna Lichocka: prof. Grodzki używa instytucji europejskich do walki z polskim rządem

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 11:05
- Marszałek Grodzki nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich działań. Używa instytucji zagranicznych do walki z rządem i większością Polaków - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (PiS). Sprawę komentowali także Adam Bielan (Porozumienie), Michał Woś (Solidarna Polska), Władysław T. Bartoszewski (PSL), Andrzej Halicki (PO) i Anita Sowińska (Lewica).
Audio
  • J. Lichocka: większość Polaków chce reformy sądownictwa, chce mechanizmów dyscyplinujących sędziów (7x24/PR24)
7x24
7x24Foto: PR24
tomasz-grodzki-pap-1200.jpg
Grodzki: nikt trzeciej osobie w państwie nie będzie dyktować, co ma robić

- Wybieram się do Brukseli, do stolicy naszej wspólnoty, w której ze wszystkimi prawami i obowiązkami się znajdujemy - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki, odnosząc się do słów Krzysztofa Szczerskiego, który stwierdził, że oczekuje, iż Grodzki zrezygnuje z tego wyjazdu.

Joanna Lichocka, która była jednym z gości audycji "7x24" stwierdziła, że "marszałek Senatu próbuje poprzez nacisk międzynarodowy występować przeciwko polskiemu rządowi, przeciwko polskiemu społeczeństwu". - Większość Polaków chce reformy sądownictwa, chce mechanizmów dyscyplinujących sędziów - większość obywateli jest po stronie rządu. Prof. Grodzki i PO nie mogą się odwoływać do Polaków, którzy są po innej stronie niż Platforma. Nie tylko jedzie do Brukseli - on chce jeszcze konsultować w trakcie procesu legislacyjnego projekt ustawy z Komisją Wenecką - podkreślała Joanna Lichocka.

grodzki-1200-flickr.jpg
Piotr Cywiński: opozycja wciąż realizuje strategię "ulica i zagranica"

"Grodzki będzie ustalał swoje działania z reprezentantem Putina. To jest skandal"

Polityk zaznaczyła, że "Komisja Wenecka to również ciało doradcze Rady Europy, w której są reprezentacji Rosji czy Turcji". - Prof. Grodzki prawdopodobnie będzie ustalał swoje działania legislacyjne z reprezentantem Władimira Putina. To jest skandal - stwierdziła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei Andrzej Halicki (PO) powiedział, że "w Europie są osoby finansowane przez Kreml, które chcą rozbijać wspólnotę europejską". - Politycy europejscy, którzy wpisują sobie na pierwszym miejscu chęć rozwiązania wspólnoty europejskiej to potencjalni sojusznicy Prawa i Sprawiedliwości. To jest gra Putina na osłabienie wspólnoty, która jest sprzeczna z polską racją stanu - podkreślił.

Adam Bielan (Porozumienie) zaznaczył, że "prof. Grodzki ma konstytucyjny obowiązek przestrzegania zasad dot. polskiej polityki zagranicznej". - Art. 133 Konstytucji mówi wyraźnie: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem". Jeżeli marszałek Grodzki będzie brał udział w oficjalnych spotkaniach na szczeblu europejskim, to musi mu towarzyszyć nasz ambasador - powiedział.

Woś: działania p. Grodzkiego to wpisywanie się w scenariusz Putina

east news grodzki 1200.jpg
Szczerski: oczekuję, że marszałek Grodzki odwoła wizytę w Brukseli

- Wyjazd do Brukseli to nie jest wyjazd do Moskwy. Bruksela to miejsce gdzie urzędują wszyscy nasi przyjaciele. Rząd tam też jest reprezentowany. (...) Przypominam, że to rząd PiS wprowadził Rosję z powrotem do Rady Europy - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Z kolei Michał Woś (Solidarna Polska) zaznaczył, że "działania pana Grodzkiego to wpisywanie się w scenariusz Putina. Rosji zależy na tym, żebyśmy nie byli jednością, żebyśmy się rozbijali wewnętrznie". - Jeżeli ktoś działa wbrew rządowi na zasadzie współpracy zagranicznej, to po prostu łamie konstytucję - dodał.

Anita Sowińska (Lewica) pytała "dlaczego PiS podgrzewa konflikt historyczny".
- Proszę o racjonalność w prowadzeniu polityki historycznej. Marszałek Grodzki 
jest trzecią osobą w państwie i ma prawo do swoich działań. PiS prowadzi politykę, która może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej - przestrzegała.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "7x24"
Prowadząca: Katarzyna Gójska
Gość: Joanna Lichocka (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Michał Woś (Solidarna Polska), Władysław T. Bartoszewski (PSL), Andrzej Halicki (PO), Anita Sowińska (Lewica)
Data emisji: 05.01.2019
Godzina emisji: 09.06

PR24/PAP/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Truskawa: należy rozważyć dymisję marszałka Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 19:05
- Kolejny głos w sprawie wręczania łapówek pokazuje, że coś istotnie jest na rzeczy.  Trzecia osoba w państwie, jaką jest marszałek Senatu, nie powinna podlegać tego typu oskarżeniom. Należałoby rozważyć dymisję marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Gościem debaty Dnia był również Robert Tekieli (Polskie Radio).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Woźniak: nie tylko pan Grodzki będzie próbował oczerniać nasz kraj

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 18:53
- Już w XVIII wieku niektórzy nasi rodacy zabiegali za granicą o pomoc w obaleniu tego, co w ojczyźnie przy pomocy sił obcych – przypomniał poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski. - Będąc państwem suwerennym i niepodległym sami stanowimy swoje prawo - dodał.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielan o wyjeździe marszałka Senatu do Brukseli: próba łamania konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 10:27
- Wyjazd Tomasza Grodzkiego do Brukseli jest przekroczeniem jego kompetencji - ocenił w piątek Adam Bielan. Europoseł PiS podkreślił, że marszałek Senatu "nie ma konstytucyjnych uprawnień do tego, żeby prowadzić własną politykę zagraniczną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Senat to nie MSZ". Szef klubu PiS o podróży Grodzkiego do Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 14:09
- Senat powinien się zajmować tym, do czego jest powołany. Senat nie jest Ministerstwem Spraw Zagranicznych - podkreślił wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany przez dziennikarzy, czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien odwołać swoją wizytę w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grodzki wysłał list do Komisji Weneckiej. Ziobro: proszenie się na kolanach

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 23:35
- My uważamy, że Polacy mają swoją godność, Polacy mają swój język i mają swoją kulturę prawną - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Szef MS odniósł się w ten sposób do pytania o list, który marszałek Senatu Tomasz Grodzki wysłał do Komisji Weneckiej, a który zawiera m.in. prośbę o opinię w sprawie nowelizacji ustaw sądowych.
rozwiń zwiń