X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

J. Lichocka w "7x24": chcemy państwa opartego na innowacyjnej gospodarce, a nie taniej sile roboczej

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 11:12
- Naszym zadaniem jest zbudowanie polskiego modelu państwa dobrobytu, gdzie państwo nie jest oparte na taniej sile roboczej, ale na gospodarce, która rywalizuje innowacyjnością i nowymi technologiami - powiedziała Joanna Lichocka z PiS w audycji "7x24". Gośćmi audycji byli również Joanna Augustynowska z PO-KO, Bożena Przyłuska z Lewicy i Marek Suski z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • 22.09.2019 Program polityczny "7x24" (Polskie Radio 24)
7x24, Polskie Radio 24
"7x24", Polskie Radio 24Foto: PR24

Politycy rozmawiali o komentarzach w związku z internetowym hashtagiem #silnirazem i akcji "Nie świruj, idź na wybory", w ramach której znani aktorzy odgrywali krótkie spoty zachęcające do pójścia na wybory parlamentarne. Część z nich została oskarżona o drwiny z osób ciężko chorych i niepełnosprawnych.

Kontrowersyjne akcje

Zdaniem Joanny Lichockiej z PiS powyższe inicjatywy to "dowody na stosowanie przez Platformę Obywatelską nienawiści w walce politycznej". Jej zdaniem ta partia posługuje się hejtem i odpowiada za brutalizację języka politycznego.

Joanna Augustynowska (PO-KO) oskarżyła z kolei Prawo i Sprawiedliwość o manipulację w związku z hashtagiem #silnirazem. Jak stwierdziła posłanka, PiS zmanipulował plakat wyborczy z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Stanowczo zaprzeczyli temu Joanna Lichocka, a także Marek Suski z KPRM - Jeśli u nas zdarzył się tego typu wypadek, natychmiast zostały wyciągnięte konsekwencje i ludzie odeszli z pracy. Po stronie opozycji dzieją się dużo gorsze rzeczy. Trzeba zakończyć ten hejt i robimy wszystko w tym celu - zaznaczył.

komentarz dnia 1200 16.09.jpg
Komentarz dnia: akcja KO "Silni razem" i konwencje PiS

Bożena Przyłuska (Lewica) zaznaczyła natomiast, że zamiast o tego typu akcjach powinno raczej rozmawiać się o programach wyborczych poszczególnych opcji politycznych. Krytycznie odniosła się jednak do akcji "Nie świruj, idź na wybory" - To żenująca akcja. Osoby, które ją stworzyły, być może nie miały złej woli, ale na pewno nie miały wyczucia i empatii. Nie wolno nikogo dyskryminować. Moim zdaniem takie akcje wyciąga się po to, aby przykryć ważne, skandaliczne fakty na temat najwyższych kręgów władzy - powiedziała.

Propozycje dla Polaków

Rozmówcy wyrazili również swoje opinie na temat postulatów wyborczych poszczególnych ugrupowań. Podczas sobotniej konwencji PiS w Katowicach premier Mateusz Morawiecki przedstawił tzw. pakt dla przedsiębiorców, który zakłada dla nich szereg ulg i obniżek. Zdaniem Joanny Augustynowskiej są to puste zapowiedzi. - Trudno uwierzyć w propozycje premiera Morawieckiego, który w wyborach samorządowych dwukrotnie był skazany za mówienie nieprawdy. Prawo jest tworzone wyłącznie dla małych, wybranych grup. PiS proponuje podwyżkę, którą opłaci pracodawca, a to spowoduje zwolnienia z pracy - uważa.

Marek Suski podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość chce "uczynić Polskę krajem wolności i dobrobytu". Wypowiedział się on także na temat służby zdrowia, gdzie jak twierdzi, PiS uczyniło wiele dobrego. - Do służby zdrowia wprowadziliśmy wiele udogodnień, np. znieśliśmy limity na operacje i badania. Idziemy w dobrym kierunku - twierdzi polityk.

- Nie do końca wiem, jakie są systemowe rozwiązania głównych sił politycznych. Musimy wiedzieć, kto na tym zyska, a kto na tym straci. Zarówno po stronie PiS, jak i PO nie widzę całościowej wizji zmian. Chcemy iść w kierunku progresji i to jest zasada, która przyświeca Lewicy - oznajmiła Bożena Przyłuska

Jarosław Kaczyński Katowice PAP 1200 .jpg
Jarosław Kaczyński: Polska będzie krajem na poziomie zachodu UE już na stałe

- To wielka szkoda, że zmiany które wprowadza PiS, odbywają się kosztem trójpodziału władzy, demokracji i praw kobiet. Gdyby nie to, pewnie byłoby nam do siebie bliżej - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całego programu politycznego "7x24".

Polskie Radio 24 / pkr

* * *

Audycja: "7x24"

Prowadząca: Katarzyna Gójska

Goście: Joanna Lichocka (PiS), Joanna Augustynowska (PO-KO), Bożena Przyłuska (Lewica), Marek Suski (KPRM)

Data emisji: 22.09.2019

Godzina emisji: 09.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Borowski: akcja "Nie świruj, idź na wybory" wzbudza oburzenie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:02
- Akcja "Nie świruj, idź na wybory" jest brzydka i nieprzyzwoita - powiedział Adam Borowski, były opozycjonista i producent filmu "Legiony", w audycji Jedynki "W samo południe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Macierewicz o propozycjach rządu dla przedsiębiorców: to rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 14:51
- Przedsiębiorców straszono że zbankrutują, że nie będą mieli z czego płacić ZUS. W tym momencie premier Mateusz Morawiecki prezentuje Pakt dla Przedsiębiorców i pokazuje jak olbrzymie wsparcie finansowe zostanie skierowane dla małych i mikro przedsiębiorstw – mówił Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej. W Polskim Radiu 24 dyskutowali także Andrzej Rozpłochowski, Andrzej Michałowski i Ryszard Majdzik, byli działacze Solidarności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczać mafie VAT

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 21:11
- Udowodniliśmy, że wiarygodność jest najważniejszą wartością polityczną. Jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczyć mafie VAT - mówił w sobotę w Bieruniu (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń