X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

7x24. Senator Jan Rulewski odszedł z klubu parlamentarnego PO. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:34
"Moja walka z komuną zaczęła się 40 lat temu, po drugiej stronie barykady był wówczas pan Zemke, który pisał o mnie artykuły. I teraz kierownictwo partii poleca mi, bym roznosił ulotki pana Zemkego, nie będę tego robić" - argumentował swoje odejście z Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski. Decyzję senatora w Polskim Radiu 24 komentowali politycy.
Audio
  • 14.04.19 7x24. Politycy o odejściu z PO senatora Jana Rulewskiego
Senator Jan Rulewski
Senator Jan RulewskiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Jan Rulewski ogłosił w czwartek, że odejdzie z klubu PO, tłumacząc, że przeszkadzają mu elementy lewicowe. "Funkcjonariusze PZPR przemycają do Koalicji Europejskiej wartości, których kiedyś wytrwale bronili. Platforma za daleko się posunęła, wpisując na swoje czołowe listy funkcjonariuszy tamtego państwa" - powiedział senator. Jak dodał, trzeba oddać inicjatywę młodszemu pokoleniu, które "ma doświadczenia wyniesione z gospodarki rynkowej, z funkcjonowania demokracji, z otwartości Polski".

Czytaj więcej
pap jan rulewski 1200.jpg
Jan Rulewski dla "RZ": nie będę roznosił ulotek pana Zemkego

- Jan Rulewski nie chce być w jednym obozie z komunistami. Na listach Koalicji Europejskiej są dawni współpracownicy SB, a "jedynkami" są przedstawiciele PZPR - przypomniał Dominik Tarczyński. Poseł stwierdził, że w polityce obecni są nadal funkcjonariusze dawnego ustroju. - Kandydatury Michała Boniego, Włodzimierza Cimoszewicza i Leszka Millera są po prostu nie do przyjęcia. Oni budowali komunistyczny system - dodał.

Czesław Mroczek ocenił zaś, że PRL wraca poprzez działania obecnej władzy. - Symbolem tamtego ustroju jest prokurator Stanisław Piotrowicz. Jan Rulewski powinien zacząć od niego - komentował. Poseł zaznaczył także, że PO z SLD nie tworzą wspólnej partii. - Jesteśmy koalicją ugrupowań, które chcą walczyć z PZPR-owskim modelem państwa - powiedział gość programu.

- To smutne, że w polskiej polityce czołowe miejsce zajmują osoby o rodowodzie PZPR. Dziwię się senatorowi Janowi Rulewskiemu, że dopiero teraz postanowił opuścić PO - mówił Tomasz Rzymkowski. Poseł stwierdził, że kandydatura Janusza Zemke na listach Koalicji Europejskiej była przekroczeniem masy krytycznej. - Osoba, która tłumaczyła jego katów z marca 1981 roku miała startować z nim z jednej listy wyborczej. Jest to przekroczenie wszelkich granic - ocenił.

Czytaj więcej
Leszek Miller 663.JPG
Leszek Miller o odejściu z PO senatora Jana Rulewskiego: zapomniał, że w Platformie też są b. członkowie PZPR

Władysław Teofil Bartoszewski zaznaczył, że po ludzku zwyczajnie rozumie podejście Jana Rulewskiego. - Nie należy jednak sprawy demonizować. Państwo totalitarne było w Polsce do 1956 roku, potem było państwo zniewolone - stwierdził. Gość PR24 podkreślił również, że członkami PZPR byli w większości oportuniści. - Koalicja Europejska nie jest jedną partią i poszczególne formacje mają prawo wystawiać swoich kandydatów - mówił polityk.

- Kandydatura Janusza Zemke na listach Koalicji Europejskiej była przelaniem czary goryczy dla Jana Rulewskiego. Reakcja senatora jest jak najbardziej uzasadniona - powiedział Zbigniew Gryglas. Poseł przypomniał także, że nie jest to pierwszy spór wokół list Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Widać, że ta formacja nie ma spójności, tożsamości i wspólnych wartości. Można zaobserwować też znaczy zwrot ugrupowania w kierunku byłych komunistycznych działaczy - komentował.

Czytaj więcej
Jan Pietrzak 1200.jpg
Jan Pietrzak: Platforma Obywatelska nie odpowiadała ideowo Janowi Rulewskiemu

Więcej tematów w całej audycji.

Gospodarzem programu była Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/jp

----------------------------

Data emisji: 14.04.2019

Godzina emisji: 9.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Rulewski: nie mógłbym podać ręki Kiszczakowi

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 09:18
W tym roku minie 30 lat od obrad Okrągłego Stołu. - Całkiem po ludzku mam pretensję do tych wszystkich, którym w ramach porozumienia udzielono amnestii. Żaden z tych prześladowców nie zgłosił się, żeby powiedzieć przepraszam – podkreślił w Polskim Radiu 24 senator Jan Rulewski (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata dnia". Jan Rulewski odchodzi z PO. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 19:00
"Wychodzę dziś z klubu parlamentarnego. Ja takiej Koalicji Europejskiej wspierać nie mogę. Przeszkadzają mi elementy lewicowe, dlatego że one nie są oparte na wartościach" - powiedział Jan Rulewski. Decyzje senatora o odejściu z PO w Polskim Radiu 24 komentowali publicyści: Robert Tekieli (PR24), Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność), Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute).
rozwiń zwiń