X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

7x24. Politycy komentują parlamentarne spotkanie premiera z przedstawicielami partii opozycyjnych

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 11:00
W piątek w Sejmie odbyło się spotkanie Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem rozmów były propozycje zmian legislacyjnych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na antenie Polskiego Radia 24 do tego wydarzenia odnieśli się politycy: Ryszard Czarnecki (PiS), Jan Filip Libicki (PSL), Jerzy Jachnik (Kukiz'15), Zbigniew Gryglas (Porozumienie), Marcin Anaszewicz (Ruch Biedronia), Andrzej Szejna (SLD).
Audio
  • 27.01.19 7x24. Politycy o parlamentarnym spotkaniu premiera i opozycji
7x24
7x24Foto: PR24

- Cieszę się, że takie spotkanie się odbyło. Wszyscy politycy obecni przy rozmowach mówili, że atmosfera była dobra - zauważył Jan Filip Libicki. Poseł PSL stwierdził również, że należy zadać pytanie: co zrobić z ludźmi, którzy mimo kończącego się wyroku dalej są groźni dla otoczenia. - Dobrze, że tak skomplikowany problem jest poddawany szerokim konsultacjom. Symbolem tego spotkania jest również internetowa akcja "Przekażmy sobie znak pokoju" - przypomniał gość programu.

Czytaj więcej
twitter kosiniak kamysz morawiecki 1200.jpg
Premier: wierzę, że od liderów wszystkich formacji wyjdzie realna zmiana

Ryszard Czarnecki ocenił, że parlamentarne spotkanie było bardzo owocne. - Był to gest dobrej woli ze strony frakcji rządzącej, ale dobrą wolę widzieliśmy również po stronie opozycyjnej. Jest to ważne, bo może coś w Polsce zaczyna się zmieniać - powiedział europoseł. Dodał, że "spór w polityce jest rzeczą naturalną". - Politycznego sporu nie można nazwać czymś złym, natomiast kluczową kwestią jest jego atmosfera. Bardzo się cieszę, że rząd RP wykonuje działania, których celem jest polepszenie napiętej atmosfery - podkreślił polityk.

- Nie możemy zmieniać prawa pod wpływem chwili. Pamiętajmy, że temat jest niezwykle delikatny. Ja jestem w takich sprawach bardzo ostrożny - mówił Jerzy Jachnik. Gość programu przypomniał również, że w piątek rano poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz przedstawiła wniosek, aby kontrolować postępowanie w sprawie śmierci Pawła Adamowicza. - Czy pełnomocnicy rodziny tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska zwrócili się o dostęp do akt i uczestnictwo w czynnościach? Jeśli nie, to nie róbmy kolejnej afery - stwierdził poseł Kukiz'15.

Czytaj więcej
twitter patryk jaki 1200.jpg
Patryk Jaki: powołałem zespół, który zbada okoliczności śmierci Pawła Adamowicza

Marcin Anaszewicz ocenił, że "takie spotkania są dobre, ponieważ w debacie publicznej brakuje współpracy pomiędzy partiami politycznymi". - Źle, że takie spotkania odbywają się dopiero, kiedy dojdzie do tragedii. Chcemy, żeby współpraca między partią rządzącą, a opozycją miała również wymiar prewencyjny. Trzeba się spotkać co jakiś czas i pewne tematy zdiagnozować - komentował gość programu. Polityk związany z Ruchem Roberta Biedronia nie zgodził się ze stwierdzeniem, że spotkanie było "dobrą wolą premiera". - Było jego obowiązkiem. W naszym ustroju na władzy wykonawczej spoczywa szczególny obowiązek budowania kultury dialogu społecznego. Rząd ma instrumenty i misję działania - dodał.

- Mamy dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu i rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Warto przypomnieć jednak, że wszystko zaczęło się od nienawiści w Niemczech, od stworzenia systemu totalitarnego i pogardy w stosunku do człowieka - zauważył Andrzej Szejna. Polityk podkreślił, że "dyskusje warto rozpocząć od sprawy pojednania narodowego, a w tym kontekście spotkanie parlamentarne było bardzo ważne". - Jako prawnikowi, nie podoba mi się, że w Polsce reagujemy nagle na każdą sytuację, kiedy mleko już się wylało. Zastanówmy się jak skutecznie wykorzystać obowiązujący system. W Polsce nie potrzeba zmiany prawa, tylko mądrego używania tego, które obecnie obowiązuje  - punktował wiceprzewodniczący SLD.

Czytaj więcej
premier-opozycja 12000 pap.jpg
Politycy po spotkaniu z premierem. Jest chęć współpracy ws. zmian w prawie po śmierci prezydenta Gdańska

Zbigniew Gryglas przypomniał, że "doszło do zabójstwa polityka, ale po tej tragedii wszyscy chcieliby wyciągnąć jakieś dobro". - Chcielibyśmy, żeby po tej tragedii poprawiła się jakość debaty publicznej - dodał. Poseł stwierdził, że "parlamentarne spotkanie premiera z opozycją było jakimś przełomem". - Wielokrotnie w rozmowach z Polakami po tym, co się stało czułem w powietrzu dążenie do debaty. Czasem dobrze chociaż po tragedii wyciągnąć konstruktywne wnioski. Wszyscy dążymy do tego, żeby taka sytuacja się już nigdy więcej nie powtórzyła - powiedział gość programu.

Zapraszamy do wysłuchania całego programu.

Audycję "7x24" prowadziła Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/jp

----------------------

Data emisji: 27.01.2019

Godzina emisji: 9.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: śmierć Pawła Adamowicza musi stać się początkiem budowania lepszej wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 13:16
"Kobieta, Polska, Europa", pod takich hasłem w Warszawie odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. Spotkanie nawiązywało do setnej rocznicy wyborów parlamentarnych z 1919 roku. Wówczas kobiety po raz pierwszy wybrano do krajowego parlamentu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryszard Legutko: sugestie Grzegorza Schetyny związane z zabójstwem Pawła Adamowicza były obrzydliwe

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 15:30
- Platforma Obywatelska pozbyła się z partii prezydenta Pawła Adamowicza. Traktowała go jak szkodnika. A teraz robi się go symbolem PO - powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko. Do wystąpienia Grzegorza Schetyny, podczas konwencji w Warszawie odniósł się również prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń