X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"7x24". Komentarze polityków po konwencji PiS

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 10:36
Nasze punkty programowe to: Europa, wyższe płace i modernizacja Polski - mówił podczas sobotniej konwencji PiS w Szeligach pod Warszawą premier Mateusz Morawiecki. Konwencję PiS komentowali w audycji "7x24" przedstawiciele najważniejszych partii politycznych.
Audio
  • 16.12.18 7x24: Paweł Rabiej, Tomasz Rzymkowski, Marek Sawicki, Zbigniew Gryglas, Ryszard Czarnecki i Marcin Święcicki
O najważniejszych wydarzeniach tygodnia dyskutowali politycy
O najważniejszych wydarzeniach tygodnia dyskutowali politycy Foto: PR24

- Prawo i Sprawiedliwość zawsze działa na zasadzie "od szczegółu do ogółu". A więc najpierw jest to przedstawienie pewnych drogowskazów. Mówimy europeizacji "tak". Na takiej zasadzie, że Polacy powinni zarabiać tyle, ile zarabiają nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi. I to jest wyznacznik europejskości, o którym nie wolno zapominać. Przedstawimy bardzo konkretne i zakorzenione w budżecie, w planie finansów państwa, propozycje, które nie tylko dadzą więcej pieniędzy Polakom, ale będą też "uruchamiały" w sposób naturalny gospodarkę. Chcemy, żeby wzrost gospodarczy był konsumowany nie przez elity, ale przez ogół społeczeństwa – powiedział Ryszard Czarnecki.

Zdaniem posła PO Marcina Święcickiego wiele sektorów w Polsce jest niedofinansowanych. - Brakuje pieniędzy dla nauczycieli, dla policjantów, dla personelu sądownictwa, na odszkodowania dla rolników za suszę i ASF. Inwestycje publiczne są dużo mniejsze niż zapowiadano. Brakuje środków – powiedział polityk. Jego zdaniem elity PiS-owskie "okazały się niezwykle pazerne". – Obsadzanie spółek Skarbu Państwa osobami nieprzygotowanymi, zniesienie wymogów kompetencyjnych w bardzo wielu ustawach, nagrody dla ministrów – wyliczał poseł PO. Według niego zapowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy, które pojawiły się podczas konwencji są "kompletnie niewiarygodne".

Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 podkreślił, że w wystąpieniu premiera zabrakło pewnych elementów. – Chodzi o obniżenie podatków, zmniejszenie zatrudnienia w sektorze publicznym czy podwyższenie wynagrodzeń w budżetówce – powiedział poseł. Jak dodał, obecnie realnym problemem są kolejne grupy zatrudnione w sektorze budżetowym. - Będą one korzystać z takich nielegalnych metod jak ucieczka na L4 – powiedział Rzymkowski.

Natomiast Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego zaznaczył, że w przemówieniach premiera zadziwia go to, że są "coraz głośniejsze". – Można postawić pytanie: co chce zakrzyczeć pan premier? Czy chodzi o protesty rolników, kwestię niewypłacenia środków za suszę czy kwestię nieudolności z brakiem wydatkowania środków unijnych na pomoc w zwalczaniu AFS, czy wreszcie o kompletną bezradność w budowaniu Narodowego Holdingu Spożywczego, który był zapowiadany przez ministra rolnictwa, a także przez premiera? Poza tym nie jest wyjaśniana kwestia KNF-u i zamieszania wokół SKOK-ów – podkreślił polityk.

Zbigniew Gryglas (Porozumienie) zaznaczył, że zostały nakreślone kierunki programowe. – Dotyczyły one szczegółowych propozycji, które przedstawimy na dwie kampanie wyborcze: do Europarlamentu i do polskiego parlamentu. Chcemy kontynuować kierunek, który polega na przebudowie Polski, na jej upodmiotowieniu. Chcemy, żeby polskie państwo było wreszcie sprawne, aby nie było państwem "teoretycznym", ale sprawnym, sprawiedliwym – powiedział.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej odniósł się do wypowiedzi z konwencji na temat wzrostu gospodarczego. – "Uwielbiam", kiedy rząd przypisuje sobie zasługi Polaków i przedsiębiorców, ponieważ dobra koniunktura to jest właśnie zasługa ich pracy. Myślę, że dobrą diagnozą jest to, co powiedział poseł Sawicki – że słyszał u pana premiera krzyk. Ja również to słyszałem. Człowiek, który jest spokojny, przedstawia swoją argumentację spokojnie. A człowiek, który krzyczy, to człowiek, który się boi, jest w strachu, tonie. Mam wrażenie, że to jest krzyk paniki. PiS traci władzę, więc krzyczy – powiedział poseł.

Więcej tematów w całej audycji.

Audycję "7x24" prowadziła Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emisji: 9.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadwyżka budżetowa, Energia plus. Najważniejsze punkty konwencji PiS

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 16:05
- Na przełomie stycznia i lutego przedstawimy program wyborczy - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Szeligach pod Warszawą. Wydarzenie było podsumowaniem dotychczasowych trzech lat rządów tego ugrupowania oraz przedstawieniem planów na kolejne miesiące.
rozwiń zwiń