X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"7x24": przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 11:07
– To próba sprowadzenia naszej koalicji, formacji politycznej i naszych przeciwników na tę samą płaszczyznę (…) Otóż musimy to z całą mocą odrzucić, bo to być może najgroźniejszy rodzaj socjotechniki, który jest w tej chwili stosowany – oto jeden z najczęściej dyskutowanych fragmentów z przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w czasie wyjazdowego posiedzenia klubu partii w Jachrance. Do słów prezesa PiS odnieśli się również goście audycji "7x24".
Audio
  • 9.12.18 Joanna Lichocka: „Słowa prezesa Kaczyńskiego były reakcją na to, co dzieje się w przestrzeni socjotechniki i manipulacji (…)”.
Audycja 7x24
Audycja 7x24 Foto: PR24

W piątek i sobotę w Jachrance odbyło się posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Na rozpoczęcie spotkania Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie, w którym w zdecydowany sposób wskazał, że jedną z najniebezpieczniejszych tez funkcjonujących w przestrzeni politycznej jest zrównywanie stylu rządzenia PO i PiS.

– Była to reakcja na to, co dzieje się w przestrzeni socjotechniki i manipulacji. Próbuje się powiedzieć, że PiS zachowuje się tak samo, jak skompromitowana Platforma Obywatelska. To kłamstwo, któremu należy się kategorycznie sprzeciwić. Są bowiem zasadnicze różnice w podejściu do samorządności, kwestii afer oraz wielkiego złodziejstwa i żerowania na państwie, jakie były obecne za czasów koalicji PO-PSL. Przypisywanie Prawu i Sprawiedliwości podobnego podejścia jest skandaliczną manipulacją – wskazała Joanna Lichocka z PiS.

Na słowa posłanki partii rządzącej odpowiedział Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej. Stwierdził, że Jarosław Kaczyński, zamiast ocenić trzy lata rządów własnej partii, podsumował okres władzy swoich poprzedników. Dodał, że jest to dowód na to, iż PiS jest formacją, która nie potrafi wziąć odpowiedzialności za własne czyny. – Porażającym jest to, że prezes Kaczyński nie znalazł słów na opisanie bałaganu, z którym mamy do czynienia od trzech lat i do konfliktu, jaki ma miejsce od początku kadencji obecnego rządu – dodał były wiceminister obrony narodowej.

Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15 ufa, że Jarosław Kaczyński jest patriotą i chce dobra Polski. Jednak podkreśliła, że z powodu walki politycznej nie dostrzega tego, że chore mechanizmy mogą sprawić, iż kilka tysięcy ludzi z szeregów PiS, pracujących w rozmaitych spółkach, może wpaść dokładnie w te same tryby, w które wpadła PO. – Ludzie są tylko ludźmi, a władza deprawuje absolutnie – zauważyła.

Jako diagnozę sytuacji w poprzednich kadencjach określił słowa Jarosława Kaczyńskiego Zbigniew Gryglas z Porozumienia. Wskazał, że padły one w jasno określonym kontekście.

– Celem prezesa jest to, by Polska z czasów Platformy nie wróciła. Zwykłych obywateli traktowano wtedy opresyjnie, a nie radzono sobie z dużymi aferami. Patologie i słabość państwa były czymś najgorszym. Dzisiaj, poprzez reindustrializację i repolonizację, Polska odzyskuje podmiotowość, zwłaszcza na gruncie gospodarczym – powiedział poseł.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, Paweł Bejda z Polskiego Stronnictwa Ludowego, odniósł do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Stwierdził, że swoim wystąpieniem były premier zaatakował najgroźniejszego konkurenta, czyli PO.

– Przed wyborami samorządowymi partia rządząca uderzała w PSL, które było jej największym zagrożeniem. Teraz na celownik została wzięta PO. Prawo i Sprawiedliwość zarzucało opozycji, że straszy PiS-em. Teraz to partia rządząca straszy Platformą. Jarosław Kaczyński powinien zająć się przede wszystkim tym, co dzieje się wewnątrz jego partii – dodał.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej ocenił słowa Jarosława Kaczyńskiego jako „zaklinanie i czarowanie rzeczywistości”. – Zgodzę się również z panią Lichocką, że porównywanie rządów PiS i PO jest nieadekwatne. Dlaczego? Dlatego, że obecna partia rządząca działa dużo gorzej niż Platforma. Jeżeli mówiliśmy kamieni kupa, to tu nawet kamieni nie ma. Jeżeli mówiliśmy o złodziejstwie, to obecnie jest hiper złodziejstwo – zakończył wiceprezydent Warszawy.

Audycję „7x24” prowadziła Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/db

----------------------------

Data emisji: 9.12.2018

Godzina emisji: 9.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata dnia: wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 20:57
 "PiS radykalnie różni się od PO" - podkreślił Jarosław Kaczyński w przemówieniu podczas wyjazdowego posiedzenia Klubu Parlamentarnego PiS w Jachrance pod Warszawą. Wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwosci komentowali w Polskim Radiu 24: Michał Kolanko z Rzeczpospolitej oraz Anna Sarzyńska i Antoni Trzmiel z TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: Jarosław Kaczyński chce, by mocniej zaznaczano odmienność rządu Zjednoczonej Prawicy od koalicji PO-PSL

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 18:51
– Z przemówienia Jarosława Kaczyńskiego przebijała refleksja nad sferą komunikacyjną w przekazie politycznym – ocenił prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego. W Polskim Radiu 24 podsumował wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości podczas wyjazdowego posiedzenia klubu partii w Jachrance.
rozwiń zwiń