X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

CBA w stołecznym ratuszu. D. Grzędziński: ekipa prezydent Gronkiewicz-Waltz może mieć obawy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 22:20
– Jako wyborcy oraz podatnicy mamy prawo oczekiwać nieco lepszej jakości i funkcjonowania miasta. Przy tak dużej skali inwestycji, jaka miała miejsce przy oczyszczalni "Czajka", chyba nie wszystko zagrało. Tak poważna awaria po siedmiu latach od oddania do użytku oczyszczalni nie jest chyba czymś normalnym – powiedział publicysta Dariusz Grzędziński.
Audio
  • 24.10.19 Dariusz Grzędziński: mamy prawo oczekiwać lepszej jakości w Warszawie.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumentację 24 bm. w stołecznym Ratuszu, w zw. z awarią oczyszczalni Czajka
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumentację 24 bm. w stołecznym Ratuszu, w zw. z awarią oczyszczalni "Czajka"Foto: PAP/Rafał Guz

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do warszawskiego ratusza, MPWiK oraz Biura Zarządzania Kryzysowego stolicy. Rzecznik CBA wyjaśnił, że celem akcji było zabezpieczanie dokumentacji dotyczącej inwestycji budowy i eksploatacji tzw. spalarni, a także związanej z wystąpieniem awarii w oczyszczalni "Czajka".

shutterstock_ratusz-1200.jpg
Awaria w "Czajce". Funkcjonariusze CBA w warszawskim ratuszu

– Powody do obaw może mieć ekipa poprzedniej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Czajka" to jedna z najdroższych, o ile nie najdroższa, inwestycja tego typu w Europie lub nawet na świecie. Jako wyborcy oraz podatnicy mamy prawo oczekiwać nieco lepszej jakości i funkcjonowania miasta. Przy tak dużej skali inwestycji chyba nie wszystko zagrało. Tak poważna awaria po siedmiu latach od oddania do użytku oczyszczalni nie jest chyba czymś normalnym – wskazał Dariusz Grzędziński.

Raport pod koniec miesiąca?

Tomasz Żółciak przypomniał, że zgodnie z zapowiedziami prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, do końca miesiąca opinia publiczna ma poznać raport wskazujący przyczyny awarii. Publicysta zaznaczył, że nad dokumentem pracują podobno najlepsi naukowcy z Politechniki Warszawskiej. – Ustalenia zawarte w raporcie pozwolą nam wysnuć pewne wnioski – dodał.  

Przerzucenie odpowiedzialności

Paweł Sałek 1200.jpg
Paweł Sałek o "Czajce": oskarżenia formułowane przez H. Gronkiewicz-Waltz są krzywdzące

Dariusz Grzędziński odniósł się do ewentualnej argumentacji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która być może będzie starała się wytłumaczyć dlaczego mogło dojść do awarii oczyszczalni wybudowanej w czasie jej prezydentury.

– Opierając się na wcześniejszych wypowiedziach pani Gronkiewicz-Waltz, podejrzewam że jeśli zdecyduje się zabrać głos w tej sprawie, pójdzie po takiej linii, że przejęła miasto od ludzi, którzy stronili od inwestycji. Dopiero dzięki niej ruszyły one na wielką skalę i przy tej skali pewne niedociągnięcia miały prawo zaistnieć  podkreślił gość Polskiego Radia 24.   

Audycję prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 24.10.2019

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: Rafał Trzaskowski nie poradził sobie ws. "Czajki"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 07:58
Fakt jest taki, że miasto stołeczne Warszawa w tej sytuacji by sobie nie poradziło - powiedział w "Sygnałach dnia" rzecznik rządu Piotr Müller, komentując awarię oczyszczalni "Czajka" i pomoc udzieloną przez rząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Figura: logika stołecznego ratusza logiką walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:41
– Sposób działania w warszawskim ratuszu polega m.in. na tym, że jeśli coś robi Prawo i Sprawiedliwość, to trzeba się temu sprzeciwiać wszystkimi możliwymi środkami. Poziom upolitycznienia samorządów jest obecnie ogromny. Stołeczny ma być ostatnim bastionem opozycji – powiedział Dariusz Figura, wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy z PiS.
rozwiń zwiń