X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

S. Gajewski: doświadczenie pokazuje, że J. Kaczyński ma umiejętność zarządzania ambicjami

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 21:31
- Dzisiaj piłka jest w grze, ten mecz się musi zakończyć za dwa tygodnie, za miesiąc. Doświadczenie podpowiada, że w przypadku Prawa i Sprawiedliwości zazwyczaj prezes Jarosław Kaczyński posiadał bardzo dobre metody zarządzania ambicjami - mówił Sebastian Gajewski odnosząc się do negocjacji przed powołaniem nowego rządu. Gościem Polskiego Radia 24 był także Jakub Maciejewski.
Audio
  • 17.10.19 "Nisztor pyta". Czy w Zjednoczonej Prawicy po wyborach parlamentarnych toczy się walka?
Jarosław Kaczyński w Sejmie
Jarosław Kaczyński w SejmieFoto: PAP/Paweł Supernak

Wybory parlamentarne 13 października dały wprawdzie Prawu i Sprawiedliwości większość w Sejmie, jednak nie dały rozstrzygnięcia w Senacie, gdzie obecnie PiS ma największą liczbę senatorów, czyli 48, nie ma jednak większości. Sytuację zaognia fakt, że w Sejmowym klubie PiS silną reprezentację będą miały dwie partie koalicyjne wewnątrz Zjednoczonej Prawicy - zarówno Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jak i Porozumienie Jarosława Gowina mają po 18 posłów. Te zagadnienia komentowali w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z "wPolityce.pl" i tygodnika "Sieci" oraz Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.

gowin morawiecki 663 east news.jpg
Jarosław Gowin: Mateusz Morawiecki pozostanie premierem, to poza dyskusją

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy

Goście zostali zapytani o to, czy w obozie władzy faktycznie trwa walka o wpływy. Potwierdził to Jakub Maciejewski, który dostrzegł już teraz napięcia wewnątrz środowiska.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Kamil Bortniczuk z Porozumienia: odpowiedzialność mierzy się też liczbą ważnych stanowisk

- Jest rzeczywiście napięcie po stronie Zjednoczonej Prawicy. W toku nowego otwarcia politycznego trwają targi, to jest taka zwykła kuchnia polityczna, faktycznie różnie z tym może być. Źle się stało - źle dla Prawa i Sprawiedliwości - przed przeciąganiem w Senacie, przeciąganiem senatorów na swoją stronę, bo teraz będzie trudniej zapewnić sobie potencjalnych sojuszników w Senacie, trudniej będzie ich przekonać, że "oto my, zwycięzcy, możemy dużo zagwarantować", skoro są tarcia. Ten kryzys polityczny może być do przełamania tylko przez twardą rękę Jarosława Kaczyńskiego, ale jak to się potoczy dalej - tego nie wiemy - mówił Jakub Maciejewski.

Jarosław Kaczyński zakończy problem?

Sebastian Gajewski, zapytany o rozgrywki między Zjednoczoną Prawicą, Porozumieniem i samym Prawem i Sprawiedliwością stwierdził, że są one zrozumiałe i nie ma w nich nic nadzwyczajnego.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] PKW opublikowała nowe dane. PiS zwyciężyło w 2292 gminach

- Prawidłowość, która rządzi naszym systemem polityczno-ustrojowym jest taka, że pewne rzeczy po prostu ustala się na początku 4-letniej kadencji, a potem albo się ich już nie odwraca, albo ich odwrócenie jest bardzo trudne i zdarza się znacznie rzadziej. Dzisiaj piłka jest w grze, ten mecz się musi zakończyć za dwa tygodnie, za miesiąc. [...] Doświadczenie podpowiada, że w przypadku Prawa i Sprawiedliwości zazwyczaj prezes Jarosław Kaczyński posiadał bardzo duże i dobre metody zarządzania ambicjami - stwierdził Sebastian Gajewski.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Nisztor pyta" prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 20.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Strzeżek z Porozumienia: polityka obecnego rządu nie jest polityką ciepłej wody w kranie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 20:27
- Mam nadzieję, że ciężka praca, którą od czterech lat staramy się przekonywać Polaków i utwierdzać, że dobrze zdecydowali w 2015 roku, poskutkuje tym, że mandat społeczeństwa dla rządu Zjednoczonej Prawicy przedłuży się o kolejne cztery lata - powiedział Jan Strzeżek z Porozumienia, członek gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Sobolewski: Senat może stać się początkiem łagodzenia sporu politycznego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:01
- Jeśli chodzi o wyniki wyborów do Senatu, moje oczekiwania były większe, w tej chwili mamy remis. Senat może stać się początkiem łagodzenia sporu politycznego - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: drzwi do współpracy w Senacie są otwarte

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 08:15
- Liczymy, że opozycja w duchu odpowiedzialności za państwo nie będzie traktowała Senatu jako nowego pola bitwy politycznej i nie będzie stosowała obstrukcji, próbując wykorzystać sytuację do blokowania prac legislacyjnych – mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Maksymowicz: służbę zdrowia należy wyjąć spod sporu politycznego

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:15
- Bardzo optymistyczne jest to, że również fachowcy z innych, opozycyjnych ugrupowań podpisali zobowiązanie, że będą wspólnie pracować nad służbą zdrowia – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Maksymowicz (Porozumienie).
rozwiń zwiń