X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nisztor Pyta". Propozycje PiS dla służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 21:45
Na konwencji PiS we Włocławku prezes partii Jarosław Kaczyński ogłosił zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. Dr Bartosz Rydliński (UKSW) i Jakub Maciejewski "Sieci", zgadzają się, że służba zdrowia to chroniczny problem współczesnej Polski.
Audio
  • 19.09.2019 Nisztor pyta. Problemy służby zdrowia
Konwencja PiS w Bydgoszczy. Przemawia Jarosław Kaczyński
Konwencja PiS w Bydgoszczy. Przemawia Jarosław KaczyńskiFoto: Twitter/PiS

W czwartek odbyły się dwie konwencje Prawa i Sprawiedliwości, obie w woj. kujawsko-pomorskim (Bydgoszcz i Włocławek). Wśród zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się hasła dotyczące reformy służby zdrowia. - Realizujemy plan, który doprowadzi do tego, że w ciągu najbliższych kilku lat na służbę zdrowia będziemy mogli rocznie wydać 150-160 mld zł i to już naprawdę wystarczy - mówił prezes PiS.

"Życzę realizacji tych planów"

Dr Bartosz Rydliński (UKSW) przyznał, że "polska służba zdrowia jest chronicznie niedofinansowana". Wskazał, że "problemem dla lekarzy jest niska składka zdrowotna". - Miejmy na uwadze, że Polska nie wydaje wcale aż tak dużo. Na tle Niemiec, Francji, już nie mówiąc o państwach skandynawskich, wydajemy procentowo mniej - zaznaczył.

>>>[NISZTOR PYTA] Po konwencji PiS w Słupsku. Komentarze publicystów

kaczyński pap 1200.jpg
Prezes PiS: Polska nie może być krajem taniej siły roboczej. To musi się skończyć

Realizacja obietnicy Jarosława Kaczyńskiego sprawiłaby, że służba zdrowia dysponowałaby ok. 50-60 mld zł więcej. Zdaniem dr. Bartosza Rydlińskiego nie naprawi to całkowicie sytuacji, ale "chociażby lekarze będą mieli w sprawie specjalistyki swobodniejszą ręką w wypisywaniu skierowań". - Każdy lekarz, który musi wypisać skierowanie na specjalistyczne badania, które bardzo dużo kosztują system, trzy razy się zastanawia - wyjaśnił i dodał, że "życz prezesowi PiS, żeby ten plan zrealizował".

"Nieszczelna" służba zdrowia

- Problem polega na tym, że służba zdrowia cieknie jak durszlak od 30 lat. To chroniczny problem III Rzeczpospolitej od samego początku - mówił Jakub Maciejewski ("Sieci"). Podkreślił, że to nie tylko kwestia nakładów z budżetu państwa, ale również "szczelności systemu".

W opinii publicysty "ustrój Polski nie do końca sprzyja centralizacji służby zdrowia". - Jeśli jest pewna decentralizacja w kraju, jeśli samorządy walczą o to, by to ich szpitale były najlepsze i miały najszersza ofertę, to czasami samorządy nie chcą, by szpital był wyspecjalizowany w czymś, co w skali efektywności bardziej by się opłacało - ocenił.

morawiecki-1200-pap.jpg
Premier: obniżamy poziom, przy którym będzie ogłaszany alarm smogowy

Jakub Maciejewski przypomniał także o innym problemie służby zdrowia, czyli mafii lekowych. Jak powiedział "praprzyczyną" tego procederu była decyzja premier Ewy Kopacz, aby obniżyć marże dla aptek.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24 / msze

------------------

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 20.17

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:58
- Stwarzamy szanse na to, aby obok sprawiedliwego systemu, zbudować system, który zbliży nas i zrówna z poziomem zachodniej części kontynentu. Nazwaliśmy to polską wersją państwa dobrobytu - podkreślił Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej w Bydgoszczy. Dodał, że jedyną gwarancją kontynuacji obecnej polityki społecznej jest PiS.
rozwiń zwiń