X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Po konwencji PiS w Słupsku. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 21:27
- Podniesienie pensji minimalnej to tylko jeden z elementów budowy państwa dobrobytu. To, co powiedział o tym Jarosław Kaczyński, to tylko przykład tego, czym to państwo dobrobytu będzie się przejawiać. Kampania trwa i będziemy poznawać kolejne elementy programu PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był także Adam Buła z "Polska The Times".
Audio
  • 12.09.2019 "Nisztor pyta". Goście audycji o przemówieniu J. Kaczyńskiego na konwencji regionalnej PiS w Słupsku
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Adam Warżawa

Goście odnieśli się do konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Słupsku, na której swoje przemówienie wygłosił prezes Jarosław Kaczyński. Uzasadniał on m.in. podwyższenie płacy minimalnej oraz zapowiedział dalszy wzrost gospodarczy kraju, jeżeli PiS wygra nadchodzące wybory parlamentarne. 

Wyższa płaca minimalna

Zdaniem Adama Buły deklaracje o podwyższeniu płacy minimalnej są dosyć nieodpowiedzialne. - Wydaje mi się, że konstruując ostatni etap obietnic wyborczych, prezes Kaczyński trochę przeszarżował. Podniesienie płac minimalnych ma wpływ na mnóstwo aspektów gospodarki. Z pensją minimalną wiąże się mnóstwo świadczeń związanych z jej wysokością. Pensja minimalna rosła od ostatnich 10 lat - uważa.

- Jest pomysł, a dopiero teraz poznajemy szczegóły. Mamy sprzeczne komunikaty w tej sprawie, a to fundamentalne różnice dla ludzi, którzy napędzają gospodarkę. Nie twierdzę, że to zły pomysł, ale tego się tak nie powinno przedstawiać. Nikt nie jest w stanie odpowiedzialnie powiedzieć, jak ten pomysł wpłynie na gospodarkę, bo nie znamy powiązań tego pomysłu, chociażby z ZUS - dodał dziennikarz.

Jakub Maciejewski stwierdził natomiast, że jest to tylko element bardzo złożonego planu. - Podniesienie pensji minimalnej to tylko jeden z elementów budowy państwa dobrobytu. To, co powiedział o tym Jarosław Kaczyńskim, to tylko przykład tego, czym to państwo dobrobytu będzie się przejawiać. Kampania trwa i będziemy poznawać kolejne elementy programu PiS - podkreślił.

- Pracodawcy zawsze korzystali ze słabych punktów egzekwowania prawa. Najpierw Kaczyński odpalił swój hat-trick, a jestem pewny, że jeszcze może nas zaskoczyć. Jeśli 5 lat temu pensja minimalna wzrosła o 150 zł, to i teraz tak będzie i to nie jest wielka różnica. Jeżeli gospodarka rozwija się w szybkim tempie, to dobra powinni otrzymać także pracownicy - twierdzi Maciejewski. 

Jarosław Kaczyński 1200.jpg
Prezes PiS: Polakom należy się taki poziom życia, jak na zachodzie

Odbudowa stoczni

Goście Polskiego Radia 24 odnieśli się także do zapowiedzi odbudowy stoczni w Gdańsku. - Możemy cieszyć się, że stocznia będzie odbudowana. Stocznia jest jednym z przedsiębiorstw, w których udział państwa jest wskazany. Niestety w toku kampanii nie widzimy, że PiS ponad 10 lat temu sprzedał tę stocznię ukraińskiemu oligarsze, choć byli do tego de facto zmuszeni panującą wtedy sytuacją. Debata publiczna będzie jednak odbywała się tylko na poziomie haseł, co mnie bardzo martwi - zaznaczył. 

- To, co robi PiS, to przeciwieństwo tego, co robiło PO, czyli "zwijania" państwa. PiS proponuje zupełnie inny standard polityki. Należałoby kibicować inicjatywom tej partii, zamiast je potępiać - uważa z kolei Jakub Maciejewski. 

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24 / pkr

------------------

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 20.32

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:10
Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Lublinie przekonywał, że celem PiS jest budowa "polskiej wersji państwa dobrobytu". Podkreślił, że dla jego partii najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. - Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - mówił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń