X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dlaczego niektórzy politycy zaufali Fundacji Otwarty Dialog? Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 21:43
O Fundacji Otwarty Dialog i służbach specjalnych rozmawiali goście audycji "Nisztor Pyta": dziennikarz śledczy, Witold Gadowski i były wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, płk Mieczysław Tarnowski.
Audio
  • 30.08.18 Witold Gadowski i Mieczysław Tarnowski o Fundacji Otwarty Dialog (część I)
  • 30.08.18 Witold Gadowski i Mieczysław Tarnowski o Fundacji Otwarty Dialog (część II)
Ludmiła Kozłowska, wydalona z Unii Europejskiej działaczka Fundacji Otwarty Dialog
Ludmiła Kozłowska, wydalona z Unii Europejskiej działaczka Fundacji Otwarty Dialog Foto: Rafał Guz / PAP

Goście Polskiego Radia 24 m.in. udzielili odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że niektóre siły polityczne w Polsce zaufały Fundacji Otwarty Dialog, której działaczka Ludmiła Kozłowska została wydalona z Polski i Unii Europejskiej. Nasze władze wydały zakaz wjazdu do kraju po negatywnej opinii szefa ABW, w związku z niejasnymi źródłami finansowania fundacji. 

- Za czasów komunizmu najmocniej o pokój walczył Związek Sowiecki. Dlaczego? Ponieważ takie hasła są zawsze miłe sercu. Trzeba pamiętać o legendzie Otwartego Dialogu. To ciągle jest organizacja broniąca niepodległości Ukrainy przed rosyjską agresją. Hasła o bronieniu swobód obywatelskich czy dysydentów, to znowu specyfika Rosjan. Oni grają melodie, które chce słyszeć Europa i jej elity - powiedział Witold Gadowski.

Z kolei Mieczysław Tarnowski zwrócił uwagę na to, że polskie służby nie zareagowały odpowiednio na tę sytuację. - Rzeczywistość wokół nas ewoluuje, a nasze służby ewoluują bardzo niechętnie. Już co najmniej od dziesięciolecia powinny być przebudowane. W skład komponentu kontrwywiadu powinno wejść coś, czym w państwach demokratycznych zajmują się formacje zwane służbami ochrony konstytucji. Wtedy możliwe byłoby rozpracowanie również podejrzanych działań tego typu fundacji - podkreślił były wiceszef ABW. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

Gospodarzem programu był Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/bartos

------------------

Data emisji: 30.08.18

Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

Wydalenie Ludmiły Kozłowskiej. "Ostrożnie w kontaktach z Fundacją Otwarty Dialog"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 14:54
- Dochodziły do mnie sygnały, żeby być ostrożnym w kontaktach z Otwartym Dialogiem. Tam są różnego rodzaju niejasności związane z finansowaniem - mówił na antenie Jedynki Tomasz Latos, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy, odnosząc się do sprawy wydalenia z Polski Ukrainki Ludmiły Kozłowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludmiła Kozłowska z zakazem wjazdu na terytorium UE

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 17:57
Ludmiła Kozłowska to pochodząca z Ukrainy, prezes fundacji Otwarty Dialog. O tym, czy zakaz jest uzasadniony, mówili w Jedynce Balli Marzec ze Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska oraz Marcin Wyrwał z portalu Onet.pl.
rozwiń zwiń